На економічному факультеті визначили переможців конкурсу інвестиційних проектів

11 грудня 2018 року

     Другий рік поспіль на кафедрі фінансів відбувається конкурс «Інвестиційних проектів», участь в якому беруть студенти 4 курсу спеціальності «Фінанси і кредит» та магістри 1 року навчання спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» в рамках вивчення дисциплін «Інвестування», «Проектне фінансування» та «Фінансовий менеджмент». Представлені студентами проекти бути різноманітними та супроводжувалися цікавими запитаннями, як з боку викладачів так і студентів.

     Цьогоріч студенти на розсуд комісії представили привабливі проекти.
     Максимів Ігор представив інвестиційний проект по вирощуванню шафрану. Перш за все, як зазначив доповідач, проект є досить перспективним оскільки продукція користується попитом, проте в Україні реалізується переважно імпортована продукція. Вирощуванням даного виду продукції займається незначна кількість підприємств, тому є можливість зайняти відповідну нішу на ринку.


     Аргументованою була доповідь Захарчук Юлії щодо фінансування інвестиційного проекту кондитерського цеху на базі «Новоград-Волинського хлібозаводу». Проект передбачає впровадження сучасної лінії виробництва тортів високої якості. Як зазначила доповідачка джерелом фінансування проекту є кредитні кошти з терміном окупності два роки.
     Актуальним на сьогоднішній день щодо альтернативних джерел енергії був інвестиційний проект Садомаки Світлани з будівництва сонячної електростанції на базі ПАТ «Яготинський маслозавод». Очікуваним результатом даного проекту є забезпечення економії власних коштів за рахунок зменшення використання електроенергії на підприємстві та екологічний ефект завдяки сонячної енергії. Проект передбачає використання власних коштів зі строком окупності 8 років.

     В свою чергу Таранушенко Віктор на розсуд комісії представив Бізнес-план інвестиційного проекту по виробництву та установці фітоламп для рослин. Перш за все, як зазначив доповідач, проект є досить перспективним та рентабельним.
     З метою поліпшення продовольчої безпеки країни, Мєєрзон Георгій представив Інвестиційний проект по вирощуванню і розведенню перепілок на прикладі приватного підприємства «Перепілочка», Київської області. Даний проект передбачає альтернативні джерела фінансування із невеликими витратами і швидким терміном окупності у 10 місяців.

     Цікавою була доповідь Сухого Олега по інвестиційному проекту «Смачні горіхи – для здорової втіхи». Який представив розрахунки по вирощуванню волоського горіха з подальшою переробкою (лущення, калібрування, перепродажна підготовка, продаж). Термін окупності даного проекту 8 років.
     Узаков Руслан представив Інвестиційний проект по вирощуванню грибів-шампіньйонів на базі приватного підприємств «Якісний гриб» з терміном окупності 3,5 роки.

     Усі представлені інвестиційні проекти були актуальними, цікавими та різноплановими. Вони містили розрахунки ефективності інвестованих коштів, саме чистої теперішньої вартості, внутрішньої норми доходності, рентабельності інвестицій та терміну окупності.

 

     Комісія в ході жвавого обговорення визначила переможців та нагородила їх грамотами. І місце отримала Садомака Світлана, ІІ місце отримала Захарчук Юлія i ІІІ місце – Сухий Олег.

Зоя Тітенко,
асистент кафедри фінансів

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій