Молоді вчені університету відзначили Всесвітній день науки

14 листопада 2018 року

     10 листопада випала чудова нагода знову нагадати нам усім, що досягненням, які повсюдно роблять життя комфортнішим і безпечнішим, наша цивілізація зобов’язана розумним та працелюбним, найкращим своїм представникам, завдяки яким тільки й можливий поступ – технологічний, економічний, культурний.

     Традиційно у цей день, проводяться спеціальні заходи, які мають на меті широке поширення знань про ті чи інші наукові напрямки і технології, а також усвідомлення громадськістю користі науки та її роль для мирного та сталого розвитку людства.
     Сьогодні у стінах навчального корпусу №12 Національного університету біоресурсів і природокористування України вже втретє відбувся захід в межах осіннього циклу «Дні науки» – науково-популярної акції, що проводиться у наукових закладах України з 2013 року за ініціативи команди “Моя наука”. З тих пір “Дні науки” відбувалися у багатьох установах Києва, Львова, Харкова, Одеси, Житомира та Івано-Франківська. Основними організаторами "Днів науки" є представники Громадської організації "Наукова унія" та проекту "Моя наука".
     Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку покликаний нагадувати міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людської цивілізації, а також сприяти популяризації ролі науки в якості інструменту, який знаходиться на службі суспільства.
     Національний університет біоресурсів і природокористування України вже традиційно взяв участь у цьому заході на базі факультету ветеринарної медицини, факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК і факультету захисту рослин, біотехнологій та екології та за підтримки і сприяння керівництва цих факультетів і Спілки молодих вчених університету.
     Відвідувачів було напрочуд багато, що і не дивно: була підготовлена насичена програма, відкрито для вільного відвідування музеї, які зазвичай доступні лише студентам і науковим співробітникам.
     Студенти факультету захисту рослин, біотехнологій та екології завжди є активними учасниками даного заходу. Гуртківці (гурток кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики − керівник старший викладач кафедри Нестерова Н.Г.) Чайка Марина та Тарасюк Тетяна продемонстрували відвідувачам життя під мікроскопом, надаючи можливість бажаючим розглянути під мікроскопом різноманітні фіксовані препарати, зокрема препарат крові зеленої жаби, що викликав неабиякий інтерес.

     Студентки Бакуновець Христина та Підмаркова Катерина детально розповіли та показали різні види рослин in vitrо, що були надані співробітниками лабораторії фітовірусології та біотехнології. Старший науковий співробітник Шаванова Катерина скеровувала потік відвідувачів по різним демонстраційним експозиціям та лекціям, а потом особисто провела найменшим гостям майстер-клас із технології мікроклонального розмноження.

     Студенти-гуртківці (гурток кафедри радіобіології та радіоекології − керівник старший викладач кафедри Іллєнко В.В.) Сіненко Богдан та Арутюнов Віктор навчили правильно і швидко одягати захисний комплект одягу, а аспірантка кафедри Рубан Юлія − працювати з різними видами дозиметрів.

 

     Також усім охочим випала можливість ознайомитися із колекціями комах та тропічних метеликів, що були частиною експозиції музею кафедри ентомології.

     Старший науковий співробітник Маслова Ольга прочитала лекцію «Бioлогiчнi ритми та сучасний свiт». Лекція викликала настільки жваву дискусію серед присутніх, що затягнулася аж на 1,5 години!

     Завідувач кафедри радіобіології та радіоекології Ігор Гудков прочитав надзвичайно цікаву та насичену лекцію про міфи та правда про радіацію. Присутні змогли дізнатися наскільки небезпечною для людини є радіація та як від неї захиститися.

     Докладний фотозвіт був зроблений магістранткою факультету Катериною Корепановою.

     Надзвичайно насиченою та без перебільшення незабутньою була екскурсійна програма заходу.
    Зокрема, музей анатомії, який налічує більше 1000 екземплярів та надзвичайно оригінально оформлений. Частина препаратів виготовлена за допомогою полімерного бальзамування – нової методики виготовлення анатомічних препаратів. Гостям факультету екскурсію музеєм проводили: завідувач кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад В.Г. Касьяненка Олег Мельник і сам автор багатьох експонатів музею – асистент Олексій Мельник.

 

     У програмі заходу також був огляд ННВ клінічного центру «Ветмедсервіс», що є клінікою і домівкою для різних видів тварин. Про особливості діяльності цих структур, роботу з тваринами розповідав керівник цього центру – доцент В’ячеслав Соломон.

     Учасники заходу також відвідали музей кафедри паразитології та тропічної ветеринарії. Паразитарні хвороби широко поширені у світі та завдають значних економічних збитків тваринництву, окремі збудники викликають небезпечні для людини хвороби (ехінококоз, трихінельоз, токсоплазмоз, лейшманіоз, гіардіоз тощо). Багато кровосисних комах та кліщів переносять збудників небезпечних, часом смертельних, інфекційних та інвазійних хвороб тварин і людини. Велика колекція препаратів дозволила унаочнити ці небезпеки. Екскурсію стежками кафедри проводила аспірантка кафедри – Ольга Бойко. А також відвідувачі дізналися як уберегти від цих хвороб себе і домашніх улюбленців.

     Окрім того, відвідувачі мали змогу дізнатися більше про рептилій – змій, хамелеонів, екзотичних павуків. Секретами догляду за ними ділилась студентка факультету ветеринарної медициниАнастасія Черненко.

     У рамках заходу «Дні науки» відбулася екскурсія до лабораторії загальних технологій харчових виробництв. Гостей ознайомила з лабораторією голова Ради молодих вчених факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Ельвіна Старкова. Лабораторія оснащена сучасним обладнанням, усіма необхідними реактивами, посудом, компʼютерами, тут відбувається практична підготовка фахівців – інженерів, інспекторів у галузі харчових технологій.
     Також учасники мали змогу побачити та прослухати лекційне заняття, яке проводив завідувач кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції Владислав Сухенко. Лектор ознайомив з науковою діяльністю факультету, відповів на поставлені запитання про системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні, про міжнародні стандарти та надав на них вичерпні відповіді.

     Учасників під час екскурсії зацікавила діяльність та здобутки наукових гуртків кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів. Студенти факультету представляють факультет на виставках та наукових семінарах, активно долучаються до участі у роботі міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та отримують відзнаки. А допитливий студент факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Павло Омельчук зробив докладний фотозвіт заходу.
     Що і казати, надзвичайно насичений «День науки» відбувся цієї суботи в нашому університеті.


Марина Галат, Катерина Шаванова, Ельвіна Старкова

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook