International scientific symposium “Perspectives of sustainable rural development in the context of the new economic challenges”

8 жовтня 2018, 17:00
4-6 жовтня в Державному аграрному університеті Молдови пройшов International scientific symposium “Perspectives of sustainable rural development in the context of the new economic challenges” з нагоди 85-річчя заснування університету, який є єдиним аграрним закладом в країні.
Учасниками були офіційні делегації із 12 країни світу (Німеччини, Болгарії, Словаччини, Румунії, Польщі, України, Ірану, Білорусії, Росії, Казахстану, Таджикистану, Азербайджану).
 
З вітальним словом виступив ректор Державного аграрного університету Молдови Лівіу Волконович. Він зазначив, що свою історію університет відраховує з 1933 року, коли в Кишиневі на базі Ясського університету був утворений Факультет сільськогосподарських наук, з 1938 року - Агрономічний факультет. Після приєднання Бессарабії до СРСР на базі факультету був організований Кишинівський сільськогосподарський інститут. У 1944 р інститут відновив свою роботу на базі Сорокського сільськогосподарського технікуму і в тому ж році переведений в Кишинів. У 1991 році інститут перетворений в Державний аграрний університет Молдови. У 1995 році він першим серед молдавських вузів став членом Асоціації європейських університетів.
Сучасний університет включає 8 факультетів, де проходить навчання по 23 спеціальностях. В університеті викладають 1 академік і 4 члени-кореспонденти АН Молдови та 15 академіків інших зарубіжних академій, 30 професорів, докторів хабілітат і більше 160 докторів наук, доцентів, а вчиться тут понад 6 тисяч студентів.
 
   
До вітальних слів було запрошено відомих випускників університету: Авігдор Ліберман, Снегур Мірча Іванович, Сангелі Андрій Миколайович, Лазер Валеріу, Іон Сула.
Національний університет біоресурсів і природокористування України був представлений делегацією у складі завідувача кафедри фінансів д.е.н., професора Давиденко Н.М., к.е.н., доцентів Негоди Ю.В., Лемішко О.О., Скрипник Г.О., Тітенко З.М.
З вітальним словом від університету та на пленарному засіданні виступила д.е.н., професор Давиденко Н.М. В своєму виступі вона підняла питання щодо фінансового забезпечення аграрного сектору економіки України. На секційному засіданні виступила Негода Ю.В., яка охарактеризувала сучасний стан децентралізації в Україні.
 
   
Доцент Лемішко О.О. висвітлила питання амортизаційної політики, як стратегічного напряму самофінансування аграрних підприємств. У своєму виступі доцент Скрипник Г.О. висвітлила питання лізингових операцій в аграрному секторі економіки України. Асистент Тітенко З.М. в своєму виступі проаналізувала роль фінансових посередників в розвитку фінансового ринку України.
 
Доцент, к.е.н. Буряк А.В.
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook