Викладачі кафедри фінансів активні учасники V Міжнародної конференції «Agri Invest Forum»

16 травня 2018 року

16 травня 2018 року у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» пройшла V Міжнародна конференція Agri Invest Forum, яка кілька років поспіль об’єднує практиків аграрного бізнесу і науковців не лише з України, а й закордону. Вперше за п’ятирічну історію Agri Invest Forum зібрав понад 1000 учасників. 

    На події були присутні представники міністерств, народні депутати України, представники посольств та міжнародних організацій (USAID, IFC, IMF, World Bank, EBRD).
   Викладачі кафедри фінансів Галина Скрипник, Аліна Буряк, Зоя Тітенко разом з завідувачем кафедри Надією Давиденко були активними учасниками даного заходу.

З вітальним словом звернувся Андрій Дикун голова Всеукраїнської Аграрної Ради, який наголосив про важливість даних форумів.

У рамках першого блоку Бізнес-секції були обговорені питання відміна відшкодування експортного ПДВ для олійних культур та відкриття ринку землі.

Друга фінансова секція під назвою Agri Finance розглянули податкові та фінансові питання. Зокрема, голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ, партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine Ольга Богданова розповіла про новий принцип розрахунку бюджетної дотації для сільськогосподарських товаровиробників.

 

Партнер Crowe LF Ukraine, адвокат Віктор Кобилянський розповів про нормативно-грошову оцінку землі для сільськогосподарських підприємств. Також важливими темами для обговорення були рішення для оптимізації ведення бізнесу й інструменти фінансування та управління ризиками.

     В рамках другого блоку експерти з «Спілки автоматизаторів бізнесу» наголосили про важливість правильно впроваджених інфомаційних систем для вирішення ключових задач фінансового директора аграрного підприємства.
Голова аграрного комітету Асоціації адвокатів України Оксана Крижанівська виступлять із доповіддю щодо фінансової та інвестиційної взаємодії банків з аграрним сектором.
   Фахівець фінансового сектору, менеджер з розвитку бізнесу в проекті IFC Аграрні розписки в Україні Кирило Мухомедзянов висвітлив тему банківських програм та моделей кредитування в агросекторі. Не менш важливою питанням було збільшення прибутковості бізнесу завдяки структуруванню, міжнародної фінансової звітності, доступному фінансуванню.
      Третя секція була присвячина проблемам та перспективам реформування об’єднаних територіальних громад в Україні. Головні питання які були висвітлені охопили ключові питання в роботі ОТГ, а також створення інституту кооперації та місцевого самоврядування.
Представники громад акцентували увагу на досвіді децентралізації в Естонії, Тетіївської та Омельницької сільських об’єднаних територіальних громад (Київська та Полтавська області відповідно).

Крім того, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Сергій Кубах висвітлив проблему управління земельним ресурсом на місцевому рівні.
  Під час конференції учасники мали можливість обмінятися досвідом та налагодити партнерські зв’язки. Дані заходи є корисними для співпраці практиків аграрного бізнесу та науковців щодо реалізації спільних проектів.


Ірина Титарчук,
доцент кафедри фінансів

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)