День перемоги та радість студентів

10 травня 2017 року

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. Із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. Із беззастережною капітуляцією Японії.

Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн. осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

Для України ІІ світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння на українських землях намагалася продемонструвати свою прихильність до українства, але єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.

Отже, перемога дісталась нашому народові дорогою ціною, і є великим святом. Потрібно не забувати історію нашого народу, саме тому, студенти 1 курсу агробіологічного факультету та викладачі кафедри філософії до Дня великої перемоги відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.


Матвієнко І.С.,
ст. викл. Кафедри філософії

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook