Виїзне засідання ректорату: Боярська ЛДС звітує за рік та озвучує перспективи

24 листопада 2023 року
  Крайнє на сьогодні виїзне засідання ректорату – семінар під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка пройшло на базі Боярської ЛДС. До його роботи долучився і голова Фастівської військово-цивільної адміністрації Володимир Литвин. Виробничники і науковці обговорювали актуальне питання відтворення лісів – екобезпечне майбутнє наступних поколінь та передумова сталого розвитку країни. 

  Про роботу Боярської ЛДС у 2023 році, виробничу діяльність на сьогодні та перспективи на найближче майбутнє поінформували директор станції Анатолій Карпук та його перший заступник Олександр Мельник. Свої коментарі за потреби озвучував і директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Роман Василишин.
 
 
  У Плесецькому лісництві гості побували на дослідно-виробничих ділянках, де побачили, як проходять рубки догляду (прорідження) у насадженнях сосни звичайної. Зокрема, обговорили концепцію зміни видової структури насадження для забезпечення його стійкості в умовах зміни клімату, а також всихання молодих насаджень сосни звичайної та боротьбу з ним.
  На дослідній ділянці продемонстрували вплив способу підготовки зрубів на ріст і стан культур сосни звичайної (моніторинг за 45 років). А на виробничій ділянці (їй, до речі, на хвилинку 108 років!) – сортиментну структуру та якісні показники деревини сосни звичайної стиглого віку, електронний облік деревини і сучасну техніку для її вивезення. Зокрема, учасники засідання побачили в роботі лісовоз IVECO, придбаний цієї весни, мульчувачі та інше. Принагідно слід відзначити, що на базі цієї ділянки студенти та фахівці лісової галузі опановують технології гасіння лісових пожеж.
 
 
  Останнім (але не за значенням) пунктом виїзного засідання ректорату стала презентація насіннєво-селекційного комплексу навчально-науково-виробничого центру Боярської ЛДС. У 2023-2024 рр. тут планується комплекс лабораторії з вирощення покращеного садивного матеріалу. Все це включатиме підрозділ лабораторії біотехнології, лабораторію лісового насінництва, центр переробки насіння, лінію з висівання насіння у касети і поле дорощування сіянців з дощувальною консоллю. Господарі демонстрували вже встановлене обладнання – сушарку, барабани для обезкрилювання тощо. Все це придбане за кошти, виручені ЛДС від виробничої діяльності.
 
  Ректор Станіслав Ніколаєнко в ході спілкування з виробничниками дав доручення проректору Вадиму Кондратюку знайти можливість долучитися до цих планів.
 
Валентин Обрамбальський,

Йордана Курганевич 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook