На факультеті тваринництва та водних біоресурсів триває навчання в очному форматі

23 жовтня 2023, 22:52
  Потреба у висококваліфікованих та ініціативних працівниках особливо загострюється у сучасних умовах. Особливого значення набувають питання теоретичної та практичної підготовки конкурентоспроможного фахівця під час навчання у навчальних закладах.

  На факультеті тваринництва та водних біоресурсів триває навчання в очному форматі. Так, студенти першого курсу спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» на лабораторному занятті з дисципліни «Зоологія», яке проводиться в оновленій лабораторії зоології безхребетних та хордових, вивчають тему «Ракоподібні» – знайомляться з сухими та вологими препаратами нижчих та вищих раків. А ще вони заздалегідь відібрали зразки води з Голосіївських озер та дослідили її під мікроскопом на наявність живих дафній та циклопів. По завершенню заняття студенти оформляли лабораторні зошити та засвоювали теоретичний матеріал. Здобуті знання стануть хорошим фундаментом для освоєння предметів з рибництва та аквакультури.

  Однією з важливих дисциплін у підготовці майбутніх фахівців з технології виробництва і переробки продукції тваринництва є годівля тварин. Так, на одному із занять, студенти під керівництвом викладача Тетяни Голубєвої проводили оцінку якості основних кормів, які використовують у годівлі сухостійних корів. Зокрема, оцінили якість силосу, сухих грубих і комбікормів за традиційними методами. Наступним етапом було складання раціону та його нормування для цих тварин.

  З особливостями ідентифікації різних видів сільськогосподарських тварин та птиці студенти знайомляться на парах дисципліни «Розведення тварин». В межах вивчення цієї теми вони набули практичних навичок читання ідентифікаційних номерів, прикріплення бирок на вуха тварин, відпрацювали методику татуювання і мічення птиці за допомогою ножних кілець та криломіток.
  Під час вивчення дисципліни «Утримання та гігієна тварин», на одній із тем лабораторного заняття студенти визначали жорсткість питної води, відібраної з водопровідної мережі тваринницьких приміщень та допоміжних споруд, визначали вмісту нітратів у основних і резервних кормах для сільськогосподарських тварин та інших біологічних об'єктів.

  Постійно практикується проведення гостьових лекцій від стейкхолдерів. Так, у межах вивчення дисципліни «Технологія виробництва продукції свинарства» (ведучий лектор професор Вадим Лихач) лекцію «Інновації в годівлі поросят рідкими молочними продуктами» прочитав інноваційний менеджер відділу продуктового маркетингу напрямок «Свині» компанії AVA GROUP (м. Київ) Костянтин Махно.

  Як бачите, колектив факультету тваринництва та водних біоресурсів докладає максимум зусиль для підготовки якісних фахівців для галузей і рибництва.

Валентин Обрамбальський
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook