Освітній процес в університеті триває: магістри 2023 року вступу приступили до занять у очному форматі

5 вересня 2023 року
  З 4 вересня магістри 1 року навчання розпочали заняття в університетських аудиторіях та лабораторіях, що збільшує очну присутність студентів у кампусі. В університеті зберігається позитивний тренд по збільшенню вступників як на перший, так і на другий рівень вищої освіти, навіть в складні для країни часи. Нагадуємо, що згідно рішення Вченої ради університету та наказу ректора університету Станіслава Ніколаєнка від 11 серпня 2023 р. № 749 для студентів денної форми навчання освітній процес розпочався в очному та змішаному форматах з 14 серпня 2023 року.
  Зараховані першого вересня до числа студентів НУБіП України вступники-магістри розпочали чотиритижневий цикл очного навчання у І семестрі 2023/2024 н.р. Далі їх змінять на очному форматі навчання бакалаври третього курсу. Така ротація згідно затвердженого наказом ректора графіку освітнього процесу, викликана чітко прорахованою кількістю місць в укриттях навчальних корпусів та студентських гуртожитків. Перед початком та під час навчальних занять вже у 2023-2024 н.р., тобто повторно за час повномасштабної війни, була проведена перевірка відповідності технічного та санітарного стану укриттів НУБіП України усім чинним вимогам та рекомендаціям. Перевірку здійснювали спеціалісти відділу державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Голосіївського РУ ГУ ДСНС у м. Києві, відділу з питань цивільного захисту населення Голосіївської РДА, сектору дільничих офіцерів поліції Голосіївського УП ГНП у м. Києві, які вкотре високо оцінили зусилля адміністрації у забезпеченні безпечного освітнього середовища для життя та здоров’я здобувачів вищої освіти.
  У більшості академічних груп магістратури, які розпочали навчання очно з понеділка 4 вересня, до занять приступили понад 70% студентів. Найкращі показники щодо відвідування студентами занять зафіксовані на факультетах/ННІ: харчових технологій та управління якістю продукції АПК, енергетики, автоматики і енергозбереження, тваринництва та водних біоресурсів та інших.
 
  Студенти магістратури спеціальності «Ветеринарна медицина», які першими в університеті ще з 14 серпня приступили до занять у очному форматі, з цікавістю продовжують працювати на лабораторних заняттях з дисциплін «Анатомія тварин», «Ветеринарна мікробіологія», «Цитологія, гістологія, ембріологія», адже саме за цією спеціальністю ніякі дистанційні, навіть укомплектовані найкращими ресурсами та відеороликами заняття не замінять очні практичні навики.
  Перше заняття для магістрів 1 року навчання спеціальності «Деревообробні та меблеві технології» з дисципліни «Методологія наукових досліджень» проведено під керівництвом професора Юрія Цапка. Грандіозний науковий та багаторічний педагогічний досвід Юрія Володимировича дозволяє зацікавити та стимулювати наукову роботу студентства.
 
  Розпочався освітній процес у студентів магістратури механіко-технологічного факультету на першій парі із ознайомлення із дисципліною «Прикладні комп’ютерні технології», проведеною доцентом Олександром Надточієм. Цьогорічний набір налічує 120 студентів освітньої програми «Агроінженерія», 55 студентів освітньої програми «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» та 38 студентів освітньої програми «Автомобільний транспорт». Перший рік навчання магістрів, налічує 8 академічних груп: 4 групи освітньої програми «Агроінженерія», 2 групи освітньої програми «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» та 2 групи освітньої програми «Автомобільний транспорт». За вподобаннями агроінженерів, вибірковий блок «Технології і техніка в рослинництві» – обрали 60 студентів, вибірковий блок «Технології і техніка в тваринництві» – 29 студентів і вибірковий блок «Оптимізація параметрів, процесів і режимів роботи техніки АПК» – 31 студент, а також 10 агроінженерів будуть здобувати фах за освітньо-науковою програмою.
 
  Магістри спеціальності «Економіка» приступили до навчання із першої пари з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень», яку розпочала професор Світлана Рогач.
  Магістри освітньо-професійної програми «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» розпочали очне навчання із вивчення дисципліни «Агробізнес і маркетинг у садівництві, овочівництві і виноградарстві».
  Магістри-енергетики свій перший день в університеті розпочали з вивчення дисципліни «Енергетична безпека».
  Здобувачів популярної освітньої програми «Нутриціологія» привітала у перший день навчання відома випускниця цієї програми Наталія Власнюк – засновниця холіцистичної школи здоров’я.
 
  За дорученням ректорату деканати факультетів та дирекції ННІ особливу увагу приділяють під час навчання студентів на очному форматі лабораторним та практичним заняттям у лабораторіях та комп’ютерних класах із ліцензованим програмним забезпеченням, розуміючи, що з жовтня магістри мають перейти на дистанційний формат і кожен день в стінах університету для них вартує тижня на дистанційці. Тому згідно розпорядження від 31.08.2023 р. №19 проректора з науково-педагогічної роботи Василя Шинкарука передбачене інтенсивне відпрацювання лабораторних та практичних робіт у періоди перебування студентів на очному навчанні згідно затвердженого графіка освітнього процесу (до та після періодів дистанційного навчання).
  Поміж опанування дисциплін перші дні навчального року студенти використовують для організації менеджменту академічних груп, знайомства з майбутньою освітньою траєкторією та студентською спільнотою. Здобувачі другого рівня вищої освіти мають розпочати формування індивідуальних навчальних планів магістра, отримати доступ до електронної навчальної платформи Elearn університету та отримати інструкцію щодо створення власного портфоліо магістра на офіційному сайті університету.
 

     Бажаємо молодим людям успіхів у навчанні, вдало обрати тематику кваліфікаційних робіт, наполегливості, активності та високих здобутків у своїй діяльності!

 
 
Ярослав Рудик,
начальник навчального відділу
 
Олена Колеснікова,
заступник начальника навчального відділу
 

    

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook