Студентка гуманітарно-педагогічного факультету Марина Комінська – переможець конкурсу на здобуття стипендії імені Героїв Небесної Сотні

25 серпня 2023 року
  Сучасній молоді випало бути свідком історичних подій. На її плечі лягає непросте завдання – утвердити цінності, за які віддали свої життя Герої Небесної Сотні, які рясно окроплюють своєю кров’ю Українські Вояки. У цьому сенс спадкоємності поколінь – важливо, щоб він не втратився у життєвому вихорі. Наші юнаки та юнки сміливо приймають цей виклик. До когорти такої молоді належить майбутній психолог – студентка гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України Марина Комінська.


  Струнка, тендітна дівчина – її зовнішність зовсім не видає вольової особистості. Звернула на себе увагу вже на першому курсі, даючи відповідь на запитання: «Що можете запропонувати одногрупникам?», не вагаючись, відповіла: «Допомогу й підтримку, але навзаєм вимагаю чесності».
  Марина – взірець відповідальності, адже за що б не взялася: навчання, праця, громадське доручення – усе має виконати бездоганно. Заповітна мрія студентки – стати високопрофесійним психологом, тому сумлінно навчається. Стійко долає труднощі, навіть тоді, коли хочеться трохи поплакати над самостійно обраною, актуальною, цікавою, однак складною в дослідженні темою курсової. Уже впродовж двох років займає перші місця в навчальному рейтингу студентів свого курсу. Вона постійний учасник школи практичного психолога, пройшла підготовку за програмою «Діти і війна: навчання технік зцілення» (під егідою Польської гуманітарної акції). Розуміє: освітня програма пропонує можливості, а тому ними потрібно скористатися. Дівчина невпинна у своєму бажанні підтримувати інших. Вона усвідомлює, що в найближчому майбутньому психологічна допомога людям, які пережили травмівні події війни, буде дуже потрібною.
  Комінська – справжній лідер, вона має ресурс для прийняття відповідальності, цілеспрямована, їй притаманні добре розвинені комунікативні та організаторські здібності, легко мотивує інших власним прикладом. Із першого дня навчання й донині група незмінно обирає її старостою. Завоювати такий авторитет у колі сучасного студентства – досить не просто. Марина заохочує ровесників до активної громадянської позиції. Для неї принциповим є правило дотримання академічної доброчесності. Своїм одногрупникам на прохання списати традиційно відповідає: «Сідай, допоможу розібратись: без знань – який ти психолог? Списувати – непристойно». Нетерпимо ставиться до будь-яких проявів дискримінації, уміє вчасно допомогти тій людині, яка потребує підтримки.
  Марина сповідує цінності гідності та справедливості. Вона сміливо викорінює пережитки минулого із практики взаємодії у виші, навіть тоді, коли доводиться кинути виклик досвідченому викладачеві, що чинить несправедливість. Вона переконана – організована студентська громада може гори зрушити, головне – цю громаду розбудити.
  А ще студентка надає посильну допомогу 24-ій окремій механізованій бригаді імені короля Данила, у складі якої захищає нашу державу її тато. Марина пишається своїм батьком, із нетерпінням чекає від нього відомостей, не соромиться вкотре нагадати, як любить його. А щоб він не переймався, стала гарною помічницею та розрадницею своєї мами.
  Студенти й викладачі гуманітарно-педагогічного факультету вітають Марину Комінську із перемогою! Кафедра психології пишається своєю студенткою, висловлює щиру вдячність батькам за виховання їхньої доньки!

 

Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО,
доцент кафедри психології

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook