Відбулось засідання Міжнародної ради AgriMBA ICA

17 травня 2022 року
Словацький аграрний університет, м.Нітра

 13 травня 2022 р. відбулось засідання Міжнародної ради AgriMBA ICA, що відповідає за координацію та функціонування Міжнародних магістерських програм AGRIMBA в університетах партнерах. Підготовка студентів за програмою МВА на факультеті аграрного менеджменту в НУБіП України започаткована з 2002 року і має сертифікат Міжнародної акредитації Міжнародної ради AgriMBA ICA, членом якої є НУБіП України. Статус міжнародно-акредитованої програми дозволяє студентам програми МВА факультету аграрного менеджменту при виконанні певних вимог (участь у лекціях, що забезпечують Міжнародні професори з університетів-партнерів, підготовка магістерських робіт англійською мовою відповідно вимог Міжнародної ради, проходження рецензування магістерських дисертацій за принципом знеособленого рецензування "blind review") отримувати не тільки диплом НУБіП України, а і міжнародний диплом МВА.

В роботі засідання Міжнародної Ради AgriMBA ICA взяла участь доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Олена Ковтун, яка є членом цієї ради з 2002 року. Нині до Міжнародної ради входять представники 25 університетів з 15 країн. Україну в цій організації представляє ексклюзивно Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Під час засідання представники кожного університету-члену Міжнародної мережі AGRIMBA звітували за попередній рік, а також у співпраці з університетами партнерами були розглянуті та затверджені операційні плани на наступний рік.

Засідання відкрила Prof. Dr. Elena Horska, декан факультету економіки та менеджменту Словацького аграрного університету, голова Міжнародної Ради AgriMBA ICA, яка привітала учасників зібрання та передала модераторство засідання Prof. Dr. Wim Heijman, професору Університету Вагенінген WUR, генеральному секретарю AGRIMBA, який оголосив, що у зв'язку з воєнною агресію РФ на території України, Міжнародна рада AgriMBA ICA вирішила звернутись до ІСА з пропозицією призупинити всі проєкти та співпрацю з університетами-партнерами з РФ. 

Також значна увага була приділена питанням макисмального використання онлайн можливостей для залучення професорів з університетів-партнерів до викладання студентам програми AgriMBA.

Значна увага була також приділена обговоренням робочих питань по функціонуванню журналу APSTRACT.

У нашому університеті, зокрема на факультеті аграрного менеджменту, підготовка студентів-магістрів з видачею подвійних дипломів за міжнародною магістерською програмою «Адміністративний менеджмент» (що має міжнародну акредитацію Міжнародної ради AGRIMBA ICA) розпочалася у 2002 році. А міжнародну акредитацію ця магістерська програма в НУБіП проходила вже тричі – у тому ж таки 2002 (у м. Варшава, Польща), у 2008 році (у м. Загреб, Хорватія), 2018 (м.Варшава, Польща).

Обов’язковою вимогою для успішного проходження акредитації є міжнародна компонента даної програми, яка, в тому числі, полягає у тому, що лектори з університетів-партнерів відвідують з гостьовими лекціями та беруть безпосередню участь в навчальному процесі студентів програми МВА.
У зв'язку з пандемічними викликами 2020-2022 року та війною в Україні, на засіданні ради було рекомендовано залучати лекторів з університетів-партнерів до включення онлайн а також про переведення процедур акредитації до онлайн формату.

Довідково: НУБіП є членом Асоціації ІСА (Асоціація університетів наук про життя, до складу якої входять 60 провідних університетів Європи). ІСА має постійно діючі комітети, одним з яких є AGRIMBA. Міжнародна рада AGRIMBA має свій Міжнародний журнал APSTRACT (ISSN : 1789-221X, electronic version: ISSN 1789-7874). В Україні тільки НУБіП України має єдину програму «Адміністративний менеджмент», що акредитована ICA та AGRIMBA.
Університети-партнери: Вагенінген Університет (Нідерланди), Чеський університет наук про життя (м.Прага), Варшавський університет наук про життя (Польща), Університет м.Загреб (Хорватія), Словацький аграрний університет м.Нітра, Дебрецен Університет (Угорщина), Університет Хохенхайм (Німеччина) та ін.

Анатолій Остапчук,

декан факультету аграрного менеджменту

 
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook