Вченим НУБіП присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки

12 квітня 2019 року
     Офіційний сайт Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки повідомляє, що за поданням Комітету Указом Президента України №110/2019 присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2018 року.

     Серед робіт, яким присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки — робота «Високоефективні комплекси технічних засобів для вирощування зернових та інших культур», участь в розробці якої брали вчені університету.
     Вітаємо з цією визначною новиною доктора технічних наук, професора, заслуженого винахідника України, академіка Національної академії аграрних наук України, професора кафедри механіки Володимира Михайловича Булгакова, доктора технічних наук, професора, академіка Національної академії аграрних наук України, директора ННЦ «ІМЕСГ» НААН України, заслуженого діяча науки і техніки України, голову ради роботодавців НУБіП України Валерія Васильовича Адамчука та весь колектив авторів.

Професор Булгаков В.М.  Професор Адамчук В.В.

     Авторами отримані нові закономірності динаміки руху багатоопераційних агрегатів для обробітку ґрунту та багатофункціональних агрегатів для виконання операцій обробітку ґрунту, внесення добрив, сівби зернових та інших культур і їх захисту. Розроблена теорія взаємодії робочих органів технічних засобів для агрохімічного обслуговування з технологічними матеріалами та їх розподілу на площі поля. Розроблено принципово нову методологію формування підходів до обґрунтування раціональної рівномірності висіву насіння з врахуванням зон живлення рослин і способів сівби. Розроблено нові наукові основи динаміки руху машинно-тракторних агрегатів, сформованих з використанням одноопераційних машин на основі комбінованого агрегатування. Зусиллями авторів створено конкурентоспроможні високоефективні комплекси технічних засобів, що дало змогу освоїти виробництво нових машин для вирощування зернових та інших культур на 6 заводах вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, загальним обсягом більше 28 тис. штук, з них до 30% експортовано за кордон, в тому числі більше 19 % (5527 шт.) в країни ЄС. За результатами виконаної роботи опубліковано 10 монографій, більше 200 наукових статей (42 – у зарубіжних виданнях) з яких 25 статей у виданнях, що індексуються базою даних Scopus, отримано 143 патенти на винаходи. За даною тематикою захищено 10 дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук і 22 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Ректорат

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook