Студенти-землевпорядники продовжують культурно збагачуватися

18 лютого 2019 року

На цей раз студенти 1 курсу 2 групи відвідали усім відомий музей Ханенків.
Музей мистецтв, що носить імена видатних українських меценатів - Богдана і Варвари Ханенко (Київський музей Західного і Східного мистецтва). Тут зібрана найзначніша збірка європейського та азіатського закордонного мистецтва в Україні. Центром музейного зібрання є колекція витворів мистецтва країн Західної Європи. В експозиції представлені всі періоди – середньовічне мистецтво, Ренесанс, бароко, рококо, класицизм.
Перлинами колекції є єдині в Україні твори Дієго Веласкеса («Портрет інфанти Маргарити»), Джентіле Белліні («Портрет патриція»), «Мадонна з немовлям» Джованні Белліні – брата попереднього автора – та картина під такою ж назвою, що належить іншому італійцю – П’єро Перуджино. Є у музеї і легендарні графічні серії Гойі – «Лиха війни» та «Капрічос». Пишається музей і творами Х. де Сурбарана, А. Ман’яско, Ф. Гварді, П. Рубенса, Пітера Брейгеля Молодшого, Я. Йорданса, Д. Тенірса, Д. Халса, Ф. Буше, Жака-Луї Давида. У зібранні є колекція давньоєгипетських раритетів.

 

 

 


Відділ мистецтва Сходу, що зараз вважається найбільшим в Україні, містить коштовну колекцію китайського живопису XV-ХX вв., а також японського та індійського мистецтва. Окремий зал-капелла присвячений унікальним візантійським іконам VI-VII вв. н.е. Тут знаходяться чотири найдавніші християнські ікони, що збереглися у Східній Європі – безцінні скарби культури світового значення. Музей розташований у спеціально побудованому особняку (1887 р., арх. Мельцер). Основою його колекції стали зібрані Богданом Івановичем (1849-1917) і Варварою Миколаївною (1852-1922) Ханенками картини, передані у 1917 р. в дар Києву. У подальші роки, за рахунок злиття приватних колекцій, зібрання музею зросло більш ніж у 13 разів. У нинішній експозиції виставлено близько 2000 експонатів.
Найточніше відобразила враження від музею студентка Аліна Федорук:

«Після відвідування музею залишилися лише позитивні враження. Ніколи не бачила стільки цікавих експонатів в одному місці, від яких не можна відвести очей. Дуже приємно було сходити сюди і саме з одногрупниками».

Анастасія Матейченко,
студентка 1 курсу 2 групи факультету землевпорядкування
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook