Студенти факультету захисту рослин, біотехнологій та екології відвідали Музей книги і друкарства України

10 лютого 2019 року
     Музей книги і друкарства України розташований у Києві у давній архітектурній пам’ятці на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – будинку колишньої лаврської друкарні.

     Студентів 2 курсу 2 групи спеціальності «Захист і карантин рослин» (куратор Тетяна Чернега) радо зустріла науковець музею Леся Іванченко. Вона провела екскурсію музеєм, присвячену виникненню книги. Студенти мали змогу відстежити еволюцію книги та друкованих джерел, дізналися про виробництво паперу у різних країнах світу та сучасні технології. Побачили найдавніші книги України, різні видання відомих творів, зокрема, «Кобзар» Т.Г. Шевченка, «Енеїда» І.П. Котляревського та інші.

  

     Також музеєзнавець прочитала цікаву наукову лекцію «П.М. Дубровський (1857-1916) як засновник і редактор газети «Хуторянин».
     «Хуторянин» – це одна із перших сільськогосподарських газет-журналів, яка видавалася в Полтаві понад два десятиліття з 1896 до 1917 рр. і залишається на сьогодні одним з кращих літописів аграрної історії України, Росії та Полтавщини. Він зберігає на своїх сторінках багато цікавих відомостей, що стосуються культурного життя краю, біографій видатних діячів. На його сторінках друкувалися тодішні студенти, всесвітньо відомі вчені, академіки: М.І. Вавилов, В. І. Вернадський, В.В. Докучаєв, Л.П. Симиренко. Це різнопланове видання актуальне до нині.
     На період виходу газети це було єдине джерело інформації для фермерів і людей, що займались сільським господарством. Петро Дубровський отримував багато листів із запитаннями від читачів та надавав їм практичні поради щодо ведення сільського господарства.

     Староста групи Анна Євченко від імені студентів академічної групи висловила подяку керівництву Музею книги і друкарства України, куратору групи Тетяні Чернезі та заступнику декана з виховної роботи Петру Дрозду за цікаво проведений захід, можливість побачити цінні книги і ознайомитися з історією книговидання, прийняти участь у диспуті щодо еволюції книговидання.

Оксана Сикало,
заступник декана факультету
захисту рослин, біотехнологій та екології

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook