Залаштункові таємниці телемистецтва

24 вересня 2017 року

Із самого першого вересневого дня круговерть навчання затягла студентів у свій вир, особливо важко у ній першокурсникам. Тому приємно, коли трапляються різноманітні цікавинки.

Так, 19 та 21 вересня наші першокурсники-міжнародники разом із студентами першого курсу спеціальності "Філологія" та науково-педагогічними працівниками гуманітарно-педагогічного факультету мали нагоду доторкнутися до таємниць телебачення: вони відвідали Перший національний телеканал та взяли участь у зйомках нового вокального проекту «Фольк-music. Діти».

Телепередача популяризує українську народну музику заради збереження автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України.

Нам пощастило побачити надзвичайно терплячих і сповнених оптимізму ведучих, які після декількох невдалих спроб знову і знову наполегливо промовляли слова своїх ролей, вкотре сподіваючись почути довгоочікуване: «Молодці. Дякую. Записано!», яке лунало згори як знак схвалення.

 
Ми стали свідками справжнього дива, коли дії великої кількості професіоналів виконувались злагоджено і синхронно, оскільки від цього залежить і якість передачі, і рейтинг телеканалу, і напевно багато інших речей, які для нас – непосвячених у таємниці телемайстерні – так і залишились не розкритими.
 
Сказати, що ми були просто вражені масштабами побаченого і почутого – це нічого не сказати. Мабуть кожен підсвідомо, плескаючи в долоні під час запису чергового дубля, подумав про важкість, відповідальність та практичну цінність свого фаху: студенти – обраного, ми – викладачі – здобутого, і порівняв зі змістовним наповненням, відповідальністю і динамічністю професії телеведучого, оператора, режисера. Безперечно, непередбачувані обставини на знімальному майданчику вимагають від усіх учасників передачі і команди професіоналів емоційної стійкості й уважності. Але є один нюанс, який не може залишитись непомітним: будь-який невдалий дубль тут завжди можна переписати заново, у нашій професії такої функції не передбачено. Тому наш фах – це ролі без можливості дублю і без завчених реплік, це також артистизм, але не на камеру, а на розсуд вимогливих студентів.
Будучи глядачами яскравого шоу, першокурсники отримали пісенну насолоду та підтримали маленьких артистів. 
Маємо надію, що така нагода занурення у світ інших професій буде не останньою.
 
Доцент Лановюк Л.П.
куратор першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини» 
 кафедра історії і політології, 
доцент Колодіна Л.С.,
асистент Мишак О.О.

Куратори груп першого курсу
спеціальності «Філологія»
кафедра романо-германських мов та перекладу
 
 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook