«НЕ ЗНАТИ ІСТОРІЇ - ОЗНАЧАЄ ЗАВЖДИ БУТИ ДИТИНОЮ»: ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗМАГАННЯ ЯК КРОК У ДОРОСЛЕ ЖИТТЯ
Один з найкращих способів стати людиною мудрою –
це читати стародавні історії і вчитися на минулих подіях
і прикладах наших попередників, як поводитися і чого берегтися...
Ф. де Коммін.
На історико-правових змаганнях, які відбулися 13 травня 2017 року і стали завершальними у цьому навчальному році, студенти 1 курсу юридичного факультету отримали змогу ще раз попрактикуватися у тому, які історичні події Німеччини, Австрії та Австро-Угорщини у період Нового часу брати за зразок, а яких остерігатися.
Традиційно, головними вимогами для участі були – бажання, одноособовість та відсутність довідкових матеріалів. Завдання були побудовані за трьома блоками по 10 в кожному: хронологічне завдання, біографічне завдання та завдання, що базувалися на знанні текстів правових пам’яток. Завдання озвучувалися і водночас проектуватися на полотно по одному, що полегшувало сприйнята студентами завдання. Найбільше емоцій викликало саме біографічне завдання. Цього разу учасникам було дозволено використовувати сторінки Інтернет-простору при дотриманні таких умов: 1) вони повинні були об’єднатися у групи по 5-6 чоловік; 2) до наступного завдання переходили, якщо хоча б одна із груп проголошувала про його виконання. Такий собі біографічний бліц-турнір.
Згодом студентам було висвітлено на полотні відповіді на завдання.
За результатами гри була визначена трійка переможців. 1 місце посів Нікіта Ігнатов (27 балів), 2 місце – Дарія Кучеренко (25 балів), 3 місце – Вікторія Купрій (22 бали).
Дякую усім учасникам історико-правових змагань, студентам груп Прав-1601 і Прав-1602 – Богдану Суржку, Наталії Ящук, Ірині Гаєвій, Нікіті Ігнатову, Анастасії Дідух, Денису Волянюку, Максиму Бурлаю, Руслані Тищук, Миколі Пахнюку, Тарасу Міщанину, Владиславу Філоненку, Олександрі Вдовиченко, Дарії Кучеренко, Олександру Виговському, Вікторії Купрій, Ірині Гричині, Тетяні Капітон, Вікторії Проневич, Антону Кокотуну, Давиду Ляшуку, Петру Єремейчуку, Миколі Бовсуновському, Вікторії Друцькій, Юлії Хабазні, Дар’ї Кондратюк, Олександру Галунько, Аліні Вороніній, Ярославу Вороні, Дарині Удовенко, Назару Дубовичу, Роману Дьоміну, Ярославу Прохневському та Михайлу Хоньківу.
І, як завжди, завершальна фотосесія з обов’язковим селфі і до зустрічі на весняній заліково-екзаменаційній сесії 2016-2017 навчального року!
Віра Качур,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права