Конференції, семінари

      12 вересня 2017р. на базі НУБіП України та ТОВ «Біотех ЛТД» (с. Городище Київської обл.) був проведений Міжнародний науково-практичний семінар «Добрива в системі технологій вирощування сільськогосподарських культур», присвячений 120 річниці університету.

       Організаторами семінару були кафедра агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП України, ТОВ «Біотех ЛТД», взірцеве господарство із розвиненою науково-дослідною структурою,  компанія Євраліс Семенс, яка входить до французької агропромислової групи Євраліс і є одним із лідерів на ринку насінництва. Учасниками семінару були компанія БАСФ, яка є світовим лідером у хімічній галузі, «ЄвроХім», один із найпотужніших виробників мінеральних добрив, БТУ «Жива Земля», розробники й виробники органо-мінеральних добрив і біопрепаратів, «Екоорганік», науково-виробнича компанія, розробник і виробник добрив і ЗЗР.

     Від кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва членами оргкомітету семінару були завідувач кафедри, професор А.В. Бикін, завідувач лабораторії О.В. Тарасенко, доценти І.У. Марчук, Н.М. Бикіна, Н.П. Бордюжа, О.В. Грищенко, аспіранти І.П. БордюжаО.Л. Козачок, Ю.А. Дземенюк.  Учасником семінару стала вся кафедральна родина - і співробітники, і студенти магістратури, які виконують дипломні роботи на кафедрі - Іващенко Андрій, Несторенко Ольга, Ніколенко Руслан, Панчук Тимур, Хельчик Андрій.

    

     Колектив кафедри продемонстрував на семінарі наукові розробки щодо управління живленням рослин і системи застосування добрив. Були представлені сучасні експрес-лабораторії для ґрунтової й рослинної діагностики.

  

         

    Компанія Євраліс Семенс представила колекцію власних гібридів кукурудзи на зерно і соняшника. Представники компанії розповіли й продемонстрували особливості широкого спектру гібридів – від ранніх до пізніх. Демопосіви дійсно вражали, і зовнішнім виглядом урожаю, і оформленням.

        

    Семінар був насичений пізнавальною інформацією для науковців і виробників, демонстраційними показами окремих технологічних прийомів вирощування кукурудзи на зерно і соняшника, роботи техніки, дії добрив. Приємно відмітити, що на таких науково-виробничих семінарах зустрічаєшся з випускниками агробіологічного факультету, бувшими дипломниками кафедри. Кожен із них - вчорашній студент, а сьогодні - фахівець-виробничник чи науковець. Приємно чути слова вдячності співробітникам кафедри за надані знання й уміння. 

          

   Організатори потурбувалися й про розражально-пізнавальну програму. Вдало проведені вікторини, розіграш призів додали зацікавленості й хорошого настрою всім присутнім.

 

 

 

 

      24 липня 2017 року на базі кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні системи удобрення картоплі столової», організаторами якого стали Національний університет біоресурсів і природокористування і Українська асоціація виробників картоплі

   Наші партнери з Асоціації, яка об’єднує професійних виробників картоплі, якнайкраще зарекомендували себе на українському й світовому ринку.

   У семінарі взяли участь також представники компаній «Аделаїда», «АДАМА Україна», «Біотех ЛТД», «Агріко Україна», HZPC, «Ропа Україна» та ін. Наряду з організаційними моментами, планами діяльності були розглянуті й обговорені питання впровадження у виробництво сучасних наукових рішень, зокрема з оптимізації живлення рослин картоплі й підвищенні родючості ґрунту.

     Представник компанії "ADAMA" Олаф ван Кампен познайомив присутніх із технологіями вирощування картоплі в Голландії, представив сучасні підходи в системах захисту. Адже ці дві системи – удобрення й захисту – створюють комплекс заходів для досягнення результату – високого врожаю якісної бульби. Його виступ викликав зацікавленість учасників і з питань технологічного забезпечення, і з економічних та ринкових особливостей ведення картоплярства у Голландії.

    Значну увагу було приділено питанню кислотності ґрунтів і потребам у вапнуванні. Виробничники висловили бажання співробітництва з кафедрою агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП у питаннях обстеження ґрунтів і наукового забезпечення меліоративних заходів – підбору й аналізу вапнякових матеріалів, розробки системи застосування хімічних меліорантів.

    Завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва професор Анатолій Бикін у черговий раз представляв наукову когорту університету. А у доповіді «Лабораторна складова системи застосування добрив» аргументовано довів, що агрохімічні дослідження - основа вирішення питання оптимізації співвідношення трьох основних складових картоплярства: високий урожай якісної продукції – витрати на виробництво – родючість ґрунту.

     Свій виступ наш керівник супроводжував демонстрацією роботи і можливостей кафедральної науково-дослідної лабораторії оптимізації живлення рослин. Основні напрямки її роботи представив завідувач Олексій Тарасенко: лабораторія проводить повне агрохімічне обстеження ґрунту, аналітичні дослідження рослин, продукції рослинництва і добрив. За результатами таких досліджень розробляються і коригуються система застосування добрив, агрохімічні картограми полів, програми збереження й відтворення родючості ґрунту.

     Учасників семінару запросили до сучасної лабораторії моніторингу стану ґрунтів, яка створена на кафедрі сумісно з компанією «АгріЛаб». Тут вони мали змогу ознайомитися з новітніми підходами до обстеження й агрохімічного аналізу ґрунтів, а також елементами точного землеробства.

      День видався наповненим, цікавим, корисним і ще раз показав: Виробництво повинне базуватися на науці.

 

 

6 липня 2017 року

    Колектив кафедри прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Управління ростом та розвитком картоплі столової в сучасних технологіях», що відбулася 5 липня на науково-виробничій базі господарства «Біотех ЛТД».

      Практична частина конференції «Картопляна майстерня» стала вже традиційним майстер-класом із вирощування картоплі – від наукової теорії до практичного застосування в полі й, що особливо приємно, дегустації отриманої продукції.

  

     Господарство «Біотех ЛТД», на базі якого проведена «Картопляна майстерня», є сучасним взірцем поєднання науки й виробництва. Його засновник і керівник – завідувач кафедри, професор Анатолій Вікторович Бикін, весь час перебуває в науковому пошуку, результати якого постійно демонструє не лише співробітникам кафедри, а й вченим рідного університету та інших наукових установ України й світу. Його професійні надбання стали гарантом співпраці з передовими виробниками. Так, організаторами й учасниками Конференції, вже традиційно, були компанія Syngenta, компанія HZPC, ТОВ «Чіпси Люкс», Українська асоціація виробників картоплі.      

     Програма Конференції включала огляд демонстраційних і виробничих полів, де учасники ознайомилися з системами захисту від компанії Syngenta, сортами картоплі компанії HZPC і вітчизняної селекції.

  

    Завідувачем кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва Анатолієм Вікторовичем Бикіним і аспірантом кафедри Ігорем Петровичем Бордюжею були продемонстровані дослідні поля з вивчення різних систем застосування добрив під картоплю, нових добрив, дії макро-, мезо- і мікроелементів.

 

      

     Після огляду полів у конференц-залі були представлені наукові доповіді й проведені науково-практичні класи з різних елементів технології вирощування й переробки картоплі.  Про сучасні підходи до управління живленням і удобрення картоплі столової розповів професор А. Бикін.

      Представники компанії Syngenta С. Чоні, М. Довгаль, провели клас «Іновації в сучасній агрономії для розвитку Вашого бізнесу», в межах якого буди висвітлені питання діагностики захворювань картоплі, представлені відомі й нові засоби захисту рослин, сучасні методи їх застосування.

     У межах класу «Вимоги до технології вирощування та сортового сегменту картоплі для переробки і традиційного споживання» були представлені доповідь В. Левківського щодо оптимізації водного режиму ґрунтів з метою отримання стабільного врожаю та якості бульб картоплі (ТОВ «Чіпси Люкс»), розповідь з демонстрацією в полі І. Чечітко про сорти компанії HZPC в руслі сучасних вимог ринку, а також співробітників Інституту картоплярства про вітчизняні сорти картоплі й отримання якісного насіннєвого матеріалу.

     Окремо учасники прослухали лекційний клас «Ринок переробки картоплі в Україні» (О. Кудрик, В. Корбеляк, ТОВ «Чіпси Люкс»).

                        

 

      30 червня відбувся Міжнародний науково-практичний семінар "Агрохімсервіс у сучасних технологіях". Семінар був проведений спільно кафедрою агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП України, ТОВ "Біотех ЛТД", ДП "Агроцентр ЄвроХім-Україна", компаніями "Avgust" і "Euralis".

     Учасниками семінару стали понад 100 представників науки, освіти і агробізнесу з України й зарубіжжя, а також преса й телебачення.

  

    Після реєстрації й короткого знайомства учасників запросили оглянути демонстраційні й дослідні поля, на яких застосовуються різні системи застосування добрив і засобів захисту пшениці озимої, кукурудзи на зерно, картоплі, ріпаку, сої. Супроводжували огляд полів доцент кафедри Ілля Марчук та випускник агробіологічного факультету, а нині менеджер ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» Володимир Забалуєв. Учасникам не лише продемонстрували різні технологічні елементи в дії, а й науково їх обґрунтували та дали відповіді на поставлені питання.

  

    Після огляду полів учасників запросили до конференц-зали, де організатори підготували цікаву й змістовну теоретичну частину семінару. А розпочав її завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва, професор, член-кореспондент НААН Анатолій Вікторович Бикін. У своєму вітальному слові Анатолій Вікторович подякував усім учасникам за увагу й зацікавленість, а партнерам – за плідну співпрацю. Гостинно вручив запашний хліб.

    Учасників привітав генеральний директор ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» Андрій Андрійович Приходько, також подякував партнерам за успішну співпрацю й організацію цього семінару. Ознайомивши учасників із загальними напрямками діяльності підприємства, Андрій Андрійович розповів про нові добрива й нові підходи у технологіях вирощування культур.

    Професор Анатолій Вікторович Бикін виступив із науковою доповіддю "Теоретичні аспекти живлення сільськогосподарських культур", у якій розкрив окремі біологічні, фізіологічні й біохімічні аспекти живлення рослин, формування врожаю залежно від зовнішніх факторів.

    Представник німецького відділення компанії EuroChem Agro GmbH Рубен Лейбнер у своїй доповіді "Utec- агрономічні аспекти та практичне використання" розкрив особливості й переваги нового добрива компанії.

      Доктор Нілс Бергер, головний спеціаліст Global Research and Development Premium Products представив нове добриво Entec.

   Доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП України і головний агроном ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» Ілля Устимович Марчук розповів про нові продукти ДП "Агроцентр Єврохім-Україна", зокрема комплексні добрива спеціалізованого складу, особливості їх використання.

    Випускник агробіологічного факультету, а нині співробітник ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» Сергій Харусь представив презентацію "Водорозчинні добрива - основа живлення сільськогосподарських рослин".

   

    Ведучий менеджер компанії "Agrinos" розповів про сучасні стимулятори росту. 

Представник компанії "Avgust" предстати засоби захисту рослин.

    Елементи точного землеробства, з методами оперативної діагностики живлення рослин продемонстрували компанія «АгріЛаб» і співробітники лабораторії оптимізації живлення рослинкафедри агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП України.

  

 

 

 

4-5 серпня 2016р. відбулася Міжнародна науково-практичної конференції "Управління живленням та стресами рослин у сучасних технологіях", організаторами якої були НУБіП України, компанія Syngenta, компанія HZPC, ТОВ "Біотех ЛТД", за підтримки Української асоціації виробників картоплі. Учасниками конференції стали науковці й виробничники, які займаються питаннями живлення рослин, засобами захисту рослин, селекцією, вирощуванням картоплі.

     Метою цієї конференції було висвітлення результатів наукової й дослідницької діяльності науковців кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП, досягнень і напрацювань одних із найпотужніших компаній в Україні, які займаються засобами захисту рослин (Syngenta) і насіннєвим матеріалом картоплі (HZPC).

      Практична частина конференції мала назву «Картопляна майстерня», яка проходила на базі ТОВ «Біотех ЛТД». Це господарство, без перебільшення, є взірцем поєднання науки й виробництва. Його засновник і керівник Бикін Анатолій Вікторович, будучи відомим вченим-агрохіміком, втілює наукові надбання у виробництво й своєю працею доводить, що наука без виробництва, як і виробництво без науки, існувати й розвиватися не можуть. Саме на цьому Анатолій Вікторович наголосив у своїй доповіді.

    Виступ професора Національного університету біоресурсів і природокористування України, який базувався на теоретичних наукових засадах, на біохімічному рівні розкривав проблему регулювання стресостійкості рослин використанням добрив, викликав високу зацікавленість учасників конференції й живе обговорення. Доповіді супроводжувалися і презентаціями, і сучасним наглядовим матеріалом.

    Наступним етапом було поле. ТОВ "Біотех ЛТД" протягом менш ніж години зуміло продемонструвати дворічний цикл польових робіт, починаючи зі збору попередника і закінчуючи сортуванням зібраного врожаю картоплі. Усі машини й агрегати в роботі, добрива й засоби захисту – повний технологічний цикл вирощування картоплі змогли побачити учасники конференції.

  

      Представники компанії Syngenta представили свої нові напрацювання й продукти із захисту картоплі від шкідливих організмів, а також підвищення стресостійкості рослин. Доповідь провідного фахівця компанії, презентація науково-практичних напрацювань, широкий наглядовий матеріал, агрегат для внесення препаратів, майстер-клас із проведення обробки рослин – усе було цікавим і актуальним для виробничників і науковців.

 

    Керівник компанії HZPC безпосередньо в полі продемонстрував нові й популярні сорти картоплі, охарактеризувавши кожен як із споживчого, так і з виробничого боку. Багато цікавих наукових матеріалів, технологічні складові, можливість зустрітися й поговорити із фахівцями різних спрямувань - усе це зробило конференцію не лише цікавою, а й дійсно корисною, актуальною для кожного із учасників.

       

    Варто відмітити високий рівень підготовки й організації заходу. Все було зроблене вишукано, з душею. Кожного учасника зустрічали не лише організатори, а й символіка нашої держави, викладена картоплею.

     

Приємно вразило оформлення зали конференції. Сам господар зустрічав добрим словом і хлібом-сіллю.

        

Цей день став ще одним етапом єднання науки з виробництвом, заради зміцнення розвитку і ствердження.

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій