Навчально-методична рада розглянула низку питань з підвищення якості освіти та затвердила «Положення про навчання за індивідуальним графіком здобувачів вищої освіти у НУБіП України»
26 лютого відбулося перше у 2024 році засідання навчально-методичної ради. Відкрив засідання та головував ректор університету Станіслав Ніколаєнко. Він презентував порядок денний, який одноголосно схвалили учасники наради. Ректор звернув увагу присутніх, що якісне забезпечення освітнього процесу є основним завданням університету.
Саме цьому було присвячене перше питання, з яким виступив начальник навчального відділу Ярослав Рудик. Він доповів про посилення контролю за відвідуванням занять студентами денної та заочної форм навчання у 2 семестрі 2023-2024 н.р. У результаті вибіркової перевірки занять була отримана статистична вибірка з результатами відвідування занять студентами денної форми навчання. Після обговорення вирішили рекомендувати деканам факультетів та директорам ННІ посилити контроль не лише за відвідуванням занять студентами денної та заочної форм навчання у 2 семестрі 2023-2024 н.р., а й здійснювати регулярний моніторинг якості викладання дисциплін науково-педагогічними працівниками.
Наступне питання стосувалося розгляду та рекомендації до затвердження вченою радою університету «Положення про навчання за індивідуальним графіком здобувачів вищої освіти у НУБіП України», яке представив Ярослав Рудик. Питання про надання індивідуального плану студентам викликало «гаряче» обговорення серед членів ради. Прозвучали коментарі та рекомендації від проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадима Ткачука, декана факультету конструювання та дизайну Зіновія Ружила, декана економічного факультету Анатолія Діброви, декана факультету тваринництва та водних біоресурсів Руслана Кононенка, заступника директора ННІ неперервної освіти і туризму Терези Микицей, завідувача кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Олени Ковтун, завідувача кафедри геодезії та картографії Івана Ковальчука, заступника директора ННІ лісового і садово-паркового господарства Олександра Лесніка та інших учасників наради. Після жвавого обговорення було вирішено внести пропозиції до тексту положення і клопотати перед Вченою радою університету, щодо його затвердження зі змінами.
Про підготовку до постакредитаційного моніторингу освітніх програм та затвердження «Порядку проведення заходів з реалізації рекомендацій експертних груп та галузевих експертних рад за результатами акредитації освітніх програм» доповіла завідувач навчально-методичного відділу Лариса Кліх. Лариса Володимирівна наголосила, що це є вимогою відповідно до Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015). Однією з невід’ємних складових розвитку якісної вищої освіти є здійснення послідовних подальших дій за результатами акредитації освітньої програми у формі постакредитаційного моніторингу, імплементація якого в українській вищій освіті розпочалася із законодавчими змінами, котрі було прийнято Верховною Радою України 2 травня 2023 року.
Начальник відділу якості освіти, маркетингу та профорієнтаційної роботи Юлія Слива представила на розгляд членів ради План проведення моніторингу якості освіти та внутрішніх аудитів СМЯ НУБіП України на 2024 рік. Зокрема, вона виокремила, які саме заходи доцільно проводити протягом року враховуючи особливості графіку освітнього процесу. Одноголосно рада затвердила представлений план-графік.
Про рекомендований перелік одержувачів обов’язкового безоплатного примірника навчальних видань на 2024 р. доповіла директор наукової бібліотеки Тетяна Кіщак. Вона звернула увагу, що деякі бібліотеки були зруйновані через військову агресію сусідньої країни, деякі були реорганізовані. Запропонований перелік був одноголосно підтриманий членами навчально-методичної ради.
Наприкінці засідання, згідно порядку денного, було розглянуто рукописи навчальних посібників авторських колективів факультету інформаційних технологій, ветеринарної медицини та захисту рослин, біотехнологій та екології. Після обговорення члени навчально-методичної ради прийняли рішення клопотати перед вченою радою університету щодо рекомендації до друку рукописів навчальної літератури.
Дмитро Касаткін,
секретар навчально-методичної ради університету