Журнал «Український часопис ветеринарних наук» НУБіП України: підсумки діяльності редакційної колегії за 2023 рік та плани на перспективу

27 грудня 2023 року
   Наукова стаття – один із основних видів публікацій, завдяки якому вчені інформують наукову спільноту та профільних фахівців про результати своїх наукових досліджень. Як правило, у статті авторами висвітлюється конкретне актуальне питання у розрізі пріоритетного напряму розвитку науки і техніки, і це робить оприлюднений матеріал унікальним надбанням фахівців.

   Упродовж 2023 року Національним університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) сумісно з ОВ «Наукові журнали» здійснювалася активна робота з видавництва наукового журналу «Український часопис ветеринарних наук», який включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України (наказ МОН України від 28 грудня 2019 року № 1643). Галузь наук: Ветеринарні. Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина і 212 Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза.
   До складу редакційної колегії запрошено авторитетних учених за напрямом «Ветеринарна медицина» як з України, так і зарубіжних країн: Польщі, Румунії, Чеської Республіки, Туреччини, Китаю, Албанії та Іспанії.
   У 2023 році з періодичністю чотири рази на рік у журналі опубліковано 30 наукових статей, з яких 50% - спільно із зарубіжними колегами. Так, упродовж календарного року до редколегії надходили статті від авторів з наукових установ та ЗВО як України – Києва, Харкова, Сум, Житомира, Білої Церкви, Полтави, Кам’янця-Подільського, Лубен і Луцьку, так і зарубіжних країн: Університету Миколи Коперника (м. Торунь, Польща); Університету штату Канзас (штат Канзас, США); Університету природничих наук «Короля Міхаеля І» (м. Тімішоара, Румунія); Вроцлавського університету наук про навколишнє середовище та життя (м. Вроцлав, Польща); Департаменту тваринництва, уряду Делі (м. Нью-Делі, Делі, Індія); Дослідницького центру апоптозу, Дитячої лікарні Дослідницького інституту Східного Онтаріо (м. Оттава, Канада); Тракійського університету (м. Стара Загора, Болгарія); Інституту радіоактивності навколишнього середовища, Університету Фукушіми (м. Фукушіма, Японія); Коледжу тваринництва та ветеринарної медицини, Хенанського інституту науки і технологій (м. Сіньсян, Китай), Державного університету Наварри (м. Памплона, Наварра, Іспанія).
   Нині журнал «Український часопис ветеринарних наук» індексується в п’яти міжнародних наукометричних базах даних: Index Copernicus, Google Scholar, BASE, DOAJ, CABI, а його архіви розміщуються на сайті Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського.
   За результатами експертної оцінки міжнародної бази Index Copernicus у 2023 році журнал отримав максимальну кількість – 100 балів. Займає 12 сходинку серед українських журналів цієї бази (з 1300 найменувань) і 256 позицію поміж 5390 світових журналів у цій базі.
   У 2023 р. подано заявку на включення журналу «Український часопис ветеринарних наук» до міжнародної наукометричної бази даних Web of Science.
   Аналіз публікаційної активності НПП і здобувачів наукового ступеня факультету ветеринарної медицини НУБіП України у науковому журналі «Український часопис ветеринарних наук» за 2023 рік у розрізі кафедр наведено в табл. 1, 2.

   Усі автори публікацій при підготовці статей до друку дотримувалися основних вимог – результати наукових досліджень мали бути інноваційними, достовірними та оригінальними; не допускали плагіату та самоплагіату; гарантували, що стаття є ексклюзивним матеріалом і не була запропонованою до іншого видання.
   Водночас редакційна колегія забезпечувала подвійне сліпе рецензування із залученням об’єктивних і компетентних рецензентів; погоджувала з авторами текст статей після внесення редакторських правок; не допускала до публікації матеріали, якщо вони не відповідали профілю журналу, суперечили його редакційній політиці та були раніше опубліковані в інших виданнях.
   Виходячи з вище зазначеного, основні завдання редакційної колегії журналу на перспективу незмінні – це підвищення рейтингу журналу; розширення географії авторів і рецензентів як з України, так й зарубіжних країн; збільшення індексу цитування, що, насамперед, базується на опублікуванні актуальних за змістом, оригінальних і високоякісних наукових статей; включення журналу «Український часопис ветеринарних наук» до міжнародних наукометричних баз даних Scopus і Web of Science.
   Редакційна колегія журналу вдячна всім авторам за представлені в цьому році статті та запрошує всіх до продовження співпраці.

Вітаємо всіх зі світлими і радісними святами -
Різдвом Христовим та Новим 2024 роком!
Бажаємо, щоб у Новому році здійснилися всі добрі надії і світлі мрії, щоб прийшла до нас велика радість Перемоги і Мирного життя, щоб кожен дім наповнився теплом, добром, достатком, любов'ю і сімейним затишком.
Нехай добро завжди перемагає зло!
Нехай Господь береже кожну родину і нашу неньку Україну! 

ПЕРЕМОГИ, МИРУ, ВІДРОДЖЕННЯ І ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНІ!
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ГЕРОЯМ!

 

 

Вікторія Грищенко, Світлана Ткачук, Марія Куліда
Бюро редакційної колегії наукового журналу
«Український часопис ветеринарних наук»


 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook