Поглиблення теоретичних знань студентів в умовах виробництва

16 жовтня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Вересень-жовтень – насичена пора для сучасного аграрія. Саме в цей період на полях навчально-науково-виробничого підрозділу ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» проводилося збирання сої, соняшнику та посів озимої пшениці.

Під час виїзних занять з дисципліни «Рослинництво» студенти спеціальності «Агрономія» мали змогу ознайомитися з налаштуваннями комбайнів для збирання сої (комбайн John Deere 9660 STS і жниварка Flex) та соняшнику (комбайн New Holland CX8.80 і жниварка Zaffrani), а також оцінити якість проведених технологічних операцій.

Майбутні фахівці були активними учасниками осінньої посівної кампанії.

Під час практичного заняття завідувач лабораторії рослинництва Ілля Царук розповів студентам про сорти, висіяні на полях ННВП, попередники, норми висіву і внесення добрив під майбутній урожай, ознайомив з технологією передпосівного обробітку ґрунту.

Механізатор трактора John Deere 8345 R агрегатованого з посівним комплексом POTTINGER продемонстрував калібрування висіву насіння та норми внесення добрив при сівбі, регулювання глибини загортання насіння. Також майбутні агрономи побачили посів пшениці за допомогою Global Positioning System з використанням автоматичного керування.

Під час практичних занять студенти мали змогу відчути себе операторами комбайну та посівного комплексу.

Отже, закріплення теоретичних знань в умовах виробництва показує, що шлях до успіху прокладається не лише через вивчення матеріалу в аудиторії, а і через кропітку працю у полі.

Ілля Царук, завідувач лабораторії рослинництва, асистент кафедри агрономії;
Анатолій Риженко, старший викладач кафедри агрономії
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook