PhD. Тімур Валієв – І семестр підготовки на ОНП «Галузеве машинобудування»
Незважаючи на воєнний стан в Україні, здобувачі третього освітнього ступеня доктора філософії (PhD) відповідально здійснюють перші кроки в стінах рідної «Alma Mater». Особливої уваги заслуговують молоді науковці першого року навчання. А тому ми звернулись до аспіранта освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» Валієва Тімура Одиловича, котрий з вересня 2022 року зарахований до очної аспірантури Університету.
Шановний Тімуре, чому Ви обрали освітньо-наукову програму «Галузеве машинобудування»?
— Моє рішення було свідомим і однозначним так, як вже два роки співпрацюю з професором Національного університету біоресурсів і природокористування України Віктором ПОЛІЩУКОМ та головою ради молодих вчених факультету Людмилою ТІТОВОЮ. Саме вони дозволили повірити у власні сили та спрямувати отримані результати наукового пошукового ініціативного дослідження в систематизовану підготовку кваліфікаційної дисертації. Також вважаю, що науковий ступінь доктора філософії дозволить приймати участь в наукових грантах і проектах, та надає статусу людини, котра модерує до виробничих підрозділів інноваційні інженерні технології.
Які Ваші сподівання навчання в аспірантурі?
— При вступі першочергово мене налаштовували на відповідальність, тому весь освітній формат першого семестру підготовки в аспірантурі пройшов на одному диханні. Хоча, вже можу сказати, це дихання було не наче штурмував вершину Евереста: «Завжди не вистачало кисню!» Вчитись і вдосконалювати свої компетентності потрібно, однак науковим керівником був поставлений ще й експериментальний ряд завдань. Часу ледь вистачало. Також під час акредитації нашої освітньо-наукової програми експертна комісія НАЗЯВО запросила мене на зустріч як представника аспірантства, що стало моїм скромним вкладом в успішному проходженні акредитаційної експертизи. Разом з тим на мій перший семестр навчання припало і опублікування раніш поданих статтей: одна у польському науковому журналі «TEKA» і дві у фахових виданнях України категорії «Б».
У чому полягає предмет Вашого досліджень?
— До вступу я вже мав певні напрацювання, тому тему на вересневій науковій раді факультету конструювання та дизайну затвердили за незначних корегувань. А за темою окреслили і предмет. Предмет дисертаційного дослідження: закономірності впливу структури і фізико-механічних параметрів субстрату на основі гною великої рогатої худоби з додаванням соломи на кількісні та якісні характеристики біогазу і технологічний процес його виробництва для обґрунтування та розроблення нових конструкційно-технологічних рішень.
Як Ви можете охарактеризувати свого наукового керівника?
— Професор кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Віктор ПОЛІЩУК інженер від бога, педагог вищого ґатунку, порядна людина і мій наставник. Разом з ним тестували експериментальний зразок біогазової установки. Він контролював повірку датчиків витрату біометану. Ретельно контролює мої щоденні записи. Перший варіант наукової статті залишу собі на спогад: перший опрацьований матеріал, котрий був мною поданий керівнику на рецензування зазнавзначних удосконалень. І це не прискіпливість рецензента, а критичний підхід керівника.
Що Ви очікуєте від навчання в аспірантурі?
— Маю переконання – отримую потрібні компетентності і зможу зреалізувати «PhD НУБіП України – успішний старт моєї кар’єри!»
Дякуємо, Тімуре Одиловичу, за відверті відповіді та наполегливу наукову працю. Впевнено крокуємо до поставлених цілей та перемоги на науковому фронті.
Варто відзначити, що завдячуючи наполегливій праці керівництва механіко-технологічного факультету та факультету конструювання та дизайну, 19 грудня 2022 року Національний університет біоресурсів і природокористування України отримав акредитацію освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» третього рівня вищої освіти доктора філософії (PhD) спеціальності «133 Галузеве машинобудування». Нацагенством із забезпечення якості вищої освіти було видало Сертифікат про акредитацію освітньої програми № 3712 строком до 01.07.2028 року.
Слава Україні!
Героям Слава!
Віталій Вакуленко,
завідувач відділу аспірантури