З Днем материнської мови!

21 лютого 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут
Мова – духовне багатство народу.
Щоб любити – треба знати,
а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну,
величну й багатогранну річ, як мова,
треба її любити (Василь Сухомлинський).

Щорічно, починаючи з 2000 року, 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день материнської мови, свято, яке є вкрай важливим для кожної свідомої людини. Свято було проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один із яких – кличний. Українська мова багата на синоніми та зменшувальні форми. Найбільша кількість слів в ній розпочинається на літеру «П», а найменш уживаною є буква «Ф».

Попри те, що українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.

Тож ми, українці, маємо в цей день ще раз собі нагадати, що називаємося нащадками великої нації, носіями милозвучної пишнобарвистої солов’їної мови.

Відзначення Міжнародного дня материнської мови в нашому інституті є традицією. Цьогоріч студенти першого курсу підготували вітальну листівку: студенти групи БТв211 зібрали матеріал, а Помилуйко Анастасія зробила монтаж та поклала матеріал на авторську пісню «Стефанія» групи Kalush.

Зі святом! Пишаймося та плекаймо нашу ідну мову – УКРАЇНСЬКУ!

Вікторія Хомич, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook