PhD: правове забезпечення фінансово-господарської діяльності та організації охорони праці закладів освіти – чергова лекція ректора Станіслава Ніколаєнка аспірантам

6 жовтня 2022 року
   На сьогоднішній день омріяний ступінь доктора філософії є достатнім, щоб у початковій перспективі в навчальних закладах вищої освіти обіймати посаду доцента, або ж у наукових установах — посаду старшого наукового співробітника.

   Деякі новоспечені аспіранти вже визначились зі сферою майбутньої діяльності і активно працюють в заданому напрямку, висвітлюючи свої наукові інтереси в розділах дисертації. Набуття аспірантами загальнонаукових компетентностей здійснюється на першому році навчання у вигляді освоєння обов’язкових компонентів, а саме дисциплін Філософії науки, Іноземної мови, Педагогіки управління закладами вищої освіти є запорукою для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної або дослідницькій діяльності.
   Визначитися з вищезгаданою проблематикою та засвоїти на високопрофесійному рівні ОК допомагають наші шановні лектори. Так, наприклад, кожну середу аспіранти денної та вечірньої форми навчання є активними слухачами курсу лекцій Педагогіка та управління закладами вищої освіти, викладання котрої забезпечує ректор НУБіП України, доктор педагогічних наук, професор Станіслав Миколайович Ніколаєнко. Вельми актуальною та пізнавальною була чергова тема вищезгаданої дисципліни: «Правове забезпечення фінансово-господарської діяльності та організації охорони праці в закладах освіти. Зарубіжний досвід функціонування та законодавчого забезпечення діяльності закладів освіти».

   Керуючись Бюджетним та Податковим кодексами України, а також Законами України «Про освіту» та «Про вищу освіту», наші аспіранти мали реальну можливість розглянути схеми фінансування за всіма бюджетними програмами, структуру використання коштів загального фонду на прикладі нашого університету.
   На прикладі зарубіжного досвіду Станіслав Миколайович продемонстрував у своїй презентації посібник «МОДЕЛЬ НОВОГО АМЕРИКАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ» авторами якого є Майкл Кроу та Вільям Дебарс, ознайомив здобувачів з особливостями управління дослідницькими університетами за зразком Університету штату Айова.

   Через підвищені безпекові вимоги у зв’язку з російською агресію та особливості епідеміологічної ситуації, вищезазначена лекція проводилась в онлайн-форматі. Безпека кожного для ректорату НУБіП України лишається пріоритетним завданням на шляху до перемоги.

Надія Міняйло,
заступник завідувача відділу аспірантури

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook