Навчання-семінар з вивчення особливостей організації гасіння лісових пожеж, виявлення вибухонебезпечних предметів та надання домедичної допомоги

8 липня 2022 року
Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства

Лісівники Прикарпаття взяли участь у навчальному семінарі з вивчення особливостей організації гасіння пожеж у природних екосистемах під час ведення бойових дій. Рятувальники зазначили, що протягом року на території Франківщини в природних екосистемах виникло 1559 пожеж. З них 9 займань у лісових масивах. На жаль, причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор. Через людську недбалість стається понад 90% займань.

Начальник управління Сергій Кокоць наголосив, що для керівництва лісогосподарських підприємств завжди у пріоритеті збереження життя працівників і захист лісових насаджень. За для цього державні лісові підприємства у пожежонебезпечний період знаходяться у стані бойової готовності.

«У період, коли в області зберігається 5-й клас пожежної небезпеки, важливо патрулювати лісові масиви поблизу населених пунктів. Лісова охорона цілодобово зобов’язана моніторити ситуацію, адже маленький недопалок може наробити великої біди і нанести чималі збитки підприємству, – зауважив керівник обласного управління. – Спецтехніка, відповідний спецодяг, мотопомпи, пожежні модулі повинні знаходитися у належному стані і бути готовими до використання».

У період військових дій важливо пам’ятати про порядок дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Рятувальники зауважили, час дії вибухонебезпечних предметів необмежений і за певних умов вони здатні вибухнути. Будь-які спроби самостійного розмінування чи будь-які інші дії з підозрілими предметами забороняються. Необережне поводження із цими предметами може призвести до смерті або до каліцтва.

У ході семінару лісівникам також продемонстрували методику надання домедичної допомоги при отриманні мінно-вибухових травм і травм при лісозаготівлі.

«Враховуючи реалії сьогодення, у разі критичних дій чи нещасних випадків потрібно вміти надавати першу допомогу. Нині кожен громадянин повинен володіти навичками надання домедичної допомоги», – підсумував керівник управління.

Начальник відділу охорони і захисту лісу Роман Поціхович доповів присутнім про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам у лісах.

DSC 8212

DSC 8216

DSC 8220

DSC 8292

DSC 8233

DSC 8301

 

Джерело: Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства. https://www.ifforestry.gov.ua/novyny/item/2989

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook