Зустріч студентів-міжнародників з членами Європейської асоціації студентів-правників «ELSA»

21 квітня 2022 року

          

     19 квітня студенти, зокрема студенти-міжнародники, зустрілися з членами Европейської асоціації студентів-правників (юристів) «ELSA». Приєдналось 54 учасники. Під час онлайн-конференції студенти НУБіП України познайомилися із діяльністю асоціації, її учасниками та Українським осередком «ELSA». Зі свого боку, українська студентська молодь поділилася історіями свого досвіду: початок війни в 2014 році, життя під час повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, евакуацію…
     Організатори зустрічі: Софі Бродт, директорка з прав людини в Ганновері, Тесса Краутбергер, віце-президентка з прав людини у Ганновері та кафедра міжнародних відносин і суспільних наук Національного університету біоресурсів і природокористування України. Софі та Тесса модерували зустріч. Модераторки зауважили: «Хоча війна не торкається нас безпосередньо, ми стикаємося з нею щодня. Це починається з ранку, коли ми читаємо новини. Вона є постійним супутником нашого повсякденного життя. Сьогодні до нас приєдналися, Василь Стрілець, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин і суспільних наукЮлія Сєкунова, доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук та Аділь Абдурамановпрезидент «Ельза» (Україна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка), а також студенти познайомились із Анною Хорн, національною директоркою з семінарів та конференцій «Eльза» в Німеччині».

     Анна Хорн у своїй доповіді наголосила, чим займається організація «Eльза»: «Ельза» – це асоціація студентів-юристів. У центрі уваги права людини та її мета – сприяти освіті у галузі прав людини і сприяти взаєморозумінню та соціальній відповідальності у нашому суспільстві».
     Професор Василій Стрілець та доцент Юлія Сєкунова відмітили про важливість таких зустрічей і обмін думками між студентською молоддю. Також подякували за можливість донести правду німецьким студентам про російську агресію на території України. Цінність цієї зустрічі в тому, що її ініціювали німецькі студенти, яким важливо знати реальні факти про російсько-українську війну.
     Студенти-міжнародники НУБіП УкраїниКатерина СолодкаАртур БруслікЄлизавета ВіценкоБогдана Гладченко поділились своїм досвідом, подіями та переживаннями з 24 лютого 2022 року. Озвучені факти студентами розчулили до сліз німецьких колег, зокрема розстріл мирної сім’ї, яка вибігла із свого будинку рятуючись від гранати, і, на жаль, таких випадків дуже багато!

     

     Аділь Абдураманов, президент «Ельза» (Україна) розповів про наслідки війни для України загалом, і зауважив, як війна вплинула на організацію. Вони в серпні 2021 року відкрили філіал в Маріуполі, а зараз місто зруйноване. Росію було виключено з «Ельза», одноголосно. Сьогодні студенти-учасники «Ельза» займаються волонтерством. Вони постійно виставляють інформацію на сайті, як іноземці можуть допомогти Україні, різні покликання і т.п. І зараз студенти працюють разом з правовим журналом який займається за документуванням всіх злочинів, які вчиняють росіяни.

          

     Наприкінці Тесса і Софі висловили нам подяку за участь в цьому заході і наголосили: «Дякуємо, що поділилися з нами своїм досвідом, це багато значить для нас! Ми нікому не бажаємо таких переживань та важкої долі. Ми бажаємо вам всього найкращого і сподіваємося, що війна незабаром закінчиться, а винні будуть притягнуті до відповідальності. Незважаючи на те, що нас це не стосується, зростає страх, що ця війна вибухне і в нашій країні, якщо Росія нападе на країну-члена НАТО».
     Ми в свою чергу подякували за можливість розповісти нашу правду про нав’язану нам війну, подякували німецькому народу за допомогу українським громадянам в Німеччині, також всім організаторам, хто сприяв цій зустрічі.
     Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері. Українським та німецьким студентам настільки сподобалось обговорення, що вони з нетерпінням чекають на наступні зустрічі!

Все буде Україна!

 

 

Юлія Сєкунова,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook