Виховна година зі студентами: «Використання представниками країни-агресора громадян України у протиправних цілях: загрози та наслідки для обороноздатності держави»

March 20, 2025

Куратор академічної групи Лариса Кладницька 11 березня провела виховну годину зі студентами 5 курсу 1 групи на актуальну тему: «Використання представниками країни-агресора громадян України у протиправних цілях: загрози та наслідки для обороноздатності держави». У контексті збройної агресії проти України країна-агресор використовує різноманітні методи для досягнення своїх стратегічних цілей. Одним із ключових інструментів є залучення громадян України до протиправної діяльності, спрямованої на підрив державної безпеки та послаблення обороноздатності. Така діяльність ведеться системно і охоплює як військову, так і цивільну сфери.
Під час воєнного стану країна-агресор усіма силами намагається залучити студентів, неповнолітніх школярів для виконання протиправних дій – збору та передачі секретної інформації, поширення ворожих наративів і паніки серед населення, неправдивої інформації, здійснення підпалів, проведення кібератак тощо. При цьому використовує підступні методи шантажу, серед яких розповсюдження особистих фото, даних та інформації, і таким чином, здійснює вербування молодих людей, втягнення їх через підкуп у протиправні дії.
Отже, важливо проводити заходи протидії та посилення державної безпеки, серед яких підвищення інформаційної стійкості громадян через ознайомлення щодо методів інформаційної війни, розвиток критичного мислення та протидії пропаганді агресора.
Студентам у вигляді презентації було надано вичерпну інформацію про наслідки руйнування критичної інфраструктури та військових об’єктів та зазначено статті кримінального Кодексу України про кримінальну відповідальність за вчинення подібних дій громадянами України.

Студенти, навіть, навели відомі приклади методів вербування та шантажу через спілкування в телеграм-каналах, яке триває досить довгий період часу – 3 місяці і більше. І як наслідок, людина може надати свої фото, інформацію про себе, про локалізацію певних об’єктів інфраструктури, про своє оточення, коло спілкування, які використовує агресор для своїх підступних цілей.
Студенти отримали інформацію про те, що колабораціонізм з агресором є кримінальним злочином, який карається тривалим терміном позбавлення волі, та навіть довічним ув’язненням в умовах воєнного стану.

Будьмо пильними та уважними! Разом до Перемоги!

Куратор 1 групи 5 курсу,
професор Лариса КЛАДНИЦЬКА

 


 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook