Виховні заходи "Науковий метод дослідження - найважливіший фактор людського прогресу"

26 April 2023, 10:10

 25-26.04.23 асистент кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей Тузюк М.О. провів виховні заходи на тему "Науковий метод дослідження - найважливіший фактор людського прогресу" з групами Агр-1905, ТТ-2107ст і Аі-2005ст. Мета заходів - ознайомити студентів із провідними методами наукового дослідження у сучасному світі, історію їх розроблення, шляхи та доцільність використання.
Заходи проводились у змішаній формі, використовуючи відео- та письмовий матеріал. Після перегляду інформаційного забезпечення, студенти мали самостійно застосувати науковий метод у прикладі з повсякденного життя, а також аргументувати власний науковий процес дослідження англійською мовою.

Науковий метод включає в себе способи дослідження феноменів, систематизацію, коригування нових і отриманих раніше знань. Висновки робляться за допомогою правил і принципів міркування на основі емпіричних (спостережуваних і вимірюваних) даних про об'єкт. Базою для отримання даних є спостереження та експерименти. Для пояснення спостережуваних фактів висуваються гіпотези і будуються теорії, на підставі яких формулюються висновки та припущення. Отримані прогнози перевіряються експериментом або збором нових фактів.

Важливою стороною наукового методу, його невід'ємною частиною для будь-якої науки, є вимога об'єктивності, що виключає суб'єктивне тлумачення результатів. Не повинні прийматися на віру будь-які твердження, навіть якщо вони виходять від авторитетних учених. Для забезпечення незалежної перевірки проводиться документування спостережень, забезпечується доступність для інших вчених всіх вихідних даних, методик і результатів досліджень. Це дозволяє не тільки отримати додаткове підтвердження шляхом відтворення експериментів, але й критично оцінити ступінь адекватності (валідності) експериментів і результатів по відношенню до перевіреної теорії.

Асистент кафедри англійської мови для
технічних та агробіологічних спеціальностей
Тузюк М.О.

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook