Студенти бізнес-школи Агрокебети взяли участь у відео-лекції з сучасних систем технологій в рослинництві

23 березня 2020 року
     Агрокебети також перейшли в онлайн-навчання. 23 березня 2020 року відбулась відео-лекція проф. Світлани Каленської для студентів проекту "Агрокебети" факультету аграрного менеджменту. Відео-лекція відбулась за технічної підтримки Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", які забезпечили проведення даної лекції на платформі zoom (комерційна версія даної програми дозволяє проводити лекцію без перешкод і переривання). Розпочалась лекція з опитування чи все добре у всіх учасників, що дозволило іншим учасникам, що ще підключались та мали технічні питання, долучитися. За результатами опитування та візуального зв"язку було зрозуміло, що всі присутні здорові, в доброму гуморі та готові до роботи.
     Сьогодні лекція була присвячена питанням особливостей вирощування такої культури як сорго. Відповідно до узгодженого графіку, онлайн-лекція розпочалась вчасно - о 10.05. 
  
 

     Тож декілька слайдів з лекції:

  

     Також були розлянуті економічні показники вирощування цієї культури:

  

  

     Також були розглянуті технологічні особливості вирощування сорго. Зокрема, лектором Каленською С.М. було розглянуто кейс Франції з вирощування силосного сорго - в цьому кейсі вирощування сорго економічно вигідніше за кукурудзу на 32% (джерело TAWC 2005-2010). Окремо були розглянуті особливості сівби досліджуваної культури в умовах України, догляду за посівами, захисту від бур"янів та шкідників та збирання.

  

     Після викладу основного матеріалу студенти проекту задавали питання лектору Світлані Каленській. Зокрема, питання були:

  • Микола Тютюнник: Як сорго може використовуватись у сівозміні?
  • Яна Капінос: Як використовують сорго в Україні? Вирощують і експортують чи є якась переробка?
  • Дмитро Стецюк: Селекція зернового сорго якої компанії заслуговує на увагу? 
  • Микола Тютюнник: За рахунок чого на сорго менші витрати у виробницітві ? (ЗЗР, технології… ?)
  • Борис Полотняк: Чи є проблема зі збутом сорго в Україні?
  • Юлія Олар: То все ж таки перед місце сорго в сівозміні і яка економіка при вирощуванні сорго в Україні?
  • Дмитро Стецюк: Чув історії про врожайність силосного сорго в окремих господарствах 650+ ц/га. Чи схоже це на правду? І чи взагалі силосне сорго більш врожайне ніж силосна кукурудза?
  • Олександр Бадада: Ви казали про таку річ як ціанова кислота на полі після сорго. Цю речовину виділяє саме сорго? Чи небезпечна вона для майбутніх посівів. І якщо вона небезпечна для тварин тоді чому її використовують на соковиті корми?

     Питань було незвично багато, порівняно із звичайними очними лекціями. Тож формат проведення онлан-лекцій однозначно сприйнявся студентами позитивно.

     Так, Юлія Олар навіть зробила селфі - для того, щоб переконати нас, що їй було комфортно брати участь в даному форматі.

   

     Олександр Бадада відразу ж поширив на своїй сторінці у FB, що карантин не є перепоною навчанню.

     Завтра проект Агрокебети продовжує курс відео-лекцій, про що будуть новини а також студенти розпочинають флешмоб "Агрокебети в онлайн", щоб показати свої робочі місця під час проведення онлайн лекцій.

Анатолій Остапчук,
декан факультету аграрного менелжменту

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій