Від виступу на конференції до захисту дисертації

24 березня 2017 року


Сьогодні, мабуть, більшість студентів розуміють, що без науково-дослідницької діяльності вони не стануть повноцінними і конкурентоспроможними фахівцями. Адже якісна університетська освіта в сучасних умовах швидкозмінюваного світу грунтується не стільки на засвоєнні студентами готових знань, скільки на їх отримання в процесі наукової роботи. Одержані навички стають фундаментом для виходу на більш високий рівень мислення, коли студент виїжджає з доповідями в інші вузи, беручи участь у всеукраїнських і навіть міжнародних конференціях. Часом тема науково-дослідницької роботи перетікає в дипломний проект, а також і на захист дисертації.

З приходом весни у багатьох університетах України проводяться студентські науково-практичні конференції. 22 березня 2017 р. на агробіологічному факультеті Національного університету біоресурсів і природокористування України 70-а за рахунком Всеукраїнська студентська конференція «Студенти-агробіологи – сільськогосподарському виробництву» зібрала близько 325 учасників, які виступили в 5 різних секціях.


На базі кафедри загальної хімії в цей день відбулося засідання секції «Хімія». На засіданнях було заслухано 45 наукових доповідей підготовлених студентами факультетів (ННІ): агробіологічного, захисту рослин, біотехнології та екології, лісового і садово-паркового господарства, тваринництва та водних біоресурсів, механіко-технологічного, конструювання та дизайну.


Засідання секції «Хімія» конференції відкрила керівник секції Н.В. Солод, доцент кафедри загальної хімії. Вона зазначила, що активний інтерес до науки у студентів свідчить про те, що на факультетах університету навчальний процес спирається на науково-дослідну роботу. І це дуже важливо, адже саме заняття наукою визначають престиж будь-якого навчального закладу, особливо якщо в науковому процесі беруть участь студенти. "Переконана, що наша конференція сприяє вирішенню багатьох освітніх і навчальних задач", - сказала Надія Володимирівна, закінчуючи виступ.

У цьому році, як і в минулому, теми студентських доповідей були найрізноманітнішими – від ролі осмотичного тиску в мінеральному живленні рослин до перспектив альтернатівної енергетики в сільському господарстві і можливості її застосування в приватному секторі. І що особливо примітно, всі вони мали мультимедійний супровід.