Факультет тваринництва та водних біоресурсів на Східноєвропейському молочному конгресі

8 березня 2016, 17:46

           Використання новітніх технологій навчання дозволяє підготувати конкурентоздатного фахівця, який забезпечить прибутковість тваринницького бізнесу. Одним із елементів цього процесу є відвідування передових підприємств, виставок та інших заходів, де провідні фахівці в галузі тваринництва діляться своїм досвідом та досягненнями.

2-4 березня проходив Східноєвропейський молочний конгрес, який, за сприяння голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дикуна А.Є., Асоціації Виробників молока, та декана факультету тваринництва та водних біоресурсів Кондратюка В.М., мали змогу безкоштовно відвідати 23 студенти факультету (вартість участі в конгресі 3000 грн). Серед них були 13 студентів 2 курсу, які підготували мотиваційні листи та мали бажання краще освоїти дисципліну Утримання та гігієна тварин, а також долучилися мотивовані студенти 3-го та 4-го курсів.

Головна подія року в галузі молочного скотарства зібрала під одним дахом понад 2000 учасників: менеджери та спеціалісти провідних молочнотоварних підприємств, представники влади, комерційних компаній, молокопереробних підприємств, галузевих об’єднань, міжнародних організацій, фінансових установ та посольств. Організаторами цього дійства є Всеукраїнська Аграрна Рада, компанія DYKUN та Асоціація Виробників Молока (АВМ). Мій закордонний досвід свідчить про реальний та вагомий вклад різних асоціацій в розвиток тваринництва. За АВМ майбутнє, бо вона співпрацює з реальним бізнесом, запроваджує інновації і готова ділитися ними із студентами. З слів Дикуна А.Є.: «Ми розуміємо, що без належної підготовки кадрів не обійтись і що в студента треба вкласти багато часу і грошей. Зміни відбуваються, але не так швидко й кардинально, як хотілося б.»

В рамках конгресу діяли секції:

  1.  Аналітика молочного бізнесу;
  2.  Управління та технології;
  3. Ветеринарія.

        Студенти мали змогу відвідати спеціалізовану виставку з молочного скотарства. При цьому вони отримали завдання вивчити всі експонати, що стосуються утримання та гігієни тварин і зробити звіт. Велике гастрономічне задоволення отримали від дегустації молочних продуктів провідних вітчизняних виробників. Поряд з цим, спілкувалися з виробничниками, в тому числі і Героєм України Іващуком Петром Володимировичем. І це все лише перший день триденного конгресу.

На другий день ми прийняли участь у Східноєвропейській молочній ініціативі, де мали змогу прослухати доповіді представників багатьох держав (Німеччина, Бельгія, Польща, Італія, Франція, Великобританія, Нідерланди, Фінляндія, Сербія, Естонія, Чехія). Особливо сподобалися виступи Хаген Генрі з Гельсінського університету (Фінляндія) та Калле Каск з Естонського університету природничих наук (Естонія).

Завдяки високому рівню володіння іноземною мовою студента 3-го курсу Оверченко Василя, ми мали змогу поспілкуватися з Філом Кардозу доцентом факультету тваринництва, спеціалістом з годівлі та репродуктивної біології тварин  Університету штату Іллінойс, США. Вікторія Антонова була перекладачем при спілкування з французькими колегами Ніколас Ескамез та Фабєн Скіба.

Приємно відмітити, що модератором секції Українського козівництва та вівчарства був професор Туринський Василь Михайлович, президент Асоціації вівчарів і козівників України.

Окрім всього вище зазначеного, ми відвідали ще безліч семінарів та майстер-класів. Найбільш корисним для дисципліни Утримання та гігієна тварин був майстер-клас компанії Агроклімат щодо контролю мікроклімату в тваринницьких приміщеннях.

На третій день відвідували провідні молочні ферми України ДП «Красносільське молоко» (Чернігівська обл., 1460 гол. дійного стада, 8000 кг надій за рік) та ТОВ «Українська молочна компанія» (Київська обл., 3800 гол. дійного стада, 9100 кг надій за рік).

          Маю надію, що отримані враження та досвід стануть в пригоді як на заняттях, так і в подальшій професійній діяльності!!!

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook