Викладачі і студенти звільнені від мобілізації

23 липня 2015 року

 1 липня Верховна Рада України підтримала законопроект, який передбачає звільнення від призову на військову службу за мобілізацією викладацький склад вищих навчальних закладів та наукових співробітників. Цей закон вже підписаний Президентом Петром Порошенком і набуває чинності з 24 липня. 

 Ректор університету Станіслав Ніколаєнко неодноразово звертався до законодавців з проханням внести корективи в план мобілізації. Адже призов до Збройни Сил студентів і науково-педагогічних працівників зриває навчальний процес.
 
Згідно з документом, від мобілізації на особливий період звільняються наукові працівники, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
 
Законодавчим актом встановлено, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання.
 
Наводимо повний текст документа:
 
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
Про внесення зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників
 
Верховна Рада України постановляє:
 
I. Частину другу статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
 
"Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
 
студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання;
 
наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони працюють відповідно у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях, загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки".
 
II. Прикінцеві та перехідні положення
 
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
2. Військовослужбовці з числа осіб, зазначених в абзаці третьому частини другої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (в редакції цього Закону), призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період до набрання чинності цим Законом, підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
 
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
Президент України   П.ПОРОШЕНКО
 
Д.Рудень
 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook