Про можливості впровадження програмних продуктів компанії «ДЕБЕТ ПЛЮС» в освітній процес

8 червня 2023 року
   Викладачі кафедри статистики та економічного аналізуЛазаришина І.Д., Гузь М.М., Куць Т.В., Шиш А.М. прийняли участь у онлайн-семінарі для викладачів освітніх закладів «Дорожня карта впровадження ПЗ «Дебет Плюс» в освітній процес», який відбувся 6 червня 2023 р. Такий семінар є першим з низки заходів, які заплановані з компанією «ДЕБЕТ ПЛЮС» у рамках укладеного НУБіП України Меморандуму.
    Модератором зустрічі був Осмятченко В.О., д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку і аудиту Національного університету харчових технологій.
 
       На семінарі організатори розглянули етапи впровадження ПЗ «Дебет Плюс» в освітній процес:
     1. Аналіз поточного стану справ щодо інформаційних технологій та програмного забезпечення на кафедрі; наявність відповідної матеріально-технічної бази;
   2. Підготовчий етап: проведення зустрічей, семінарів, тренінгів в онлайн/ офлайн форматі з представниками розробників програмного забезпечення компанії «Дебет Плюс» з метою ознайомлення студентів, аспірантів, викладачів із функціоналом ПЗ; заключення меморандумів про співпрацю з розробниками програмного забезпечення компанії «Дебет Плюс»; тестування та сертифікація викладачів за відповідним програмним забезпеченням компанії «Дебет Плюс»; домовленості щодо інформаційно-технічної підтримки з боку розробників програмного забезпечення «Дебет Плюс»; доопрацювання та розробка навчально-методичного забезпечення.
   3. Впровадження через проведення науково-практичних конференцій, тренінгів та вебінарів для студентів та викладачів НЗ; реалізація демонстраційного та учбового доступу до програмних продуктів із використанням «хмарних технологій»; впровадження ІТ-технологій в навчальну та наукову роботу; налагодження прямого та зворотного зв’язку із роботодавцями для проходження практики за відповідним фаховим спрямуванням; можливість сертифікації студентів, які прослухали дисциплін з інформаційних систем і технологій в обліку як професійних користувачів відповідного програмного забезпечення.
     4. На заключному етапі проводиться анкетування студентів з приводу задоволеності отриманих компетенцій з автоматизації бізнес-процесів під час навчання.
 
     Представники українських університетів поділилися відгуками та досвідом запровадження «Дебет Плюс» при вивченні обліково-аналітичних дисциплін; озвучили пропозиції щодо покращення та пришвидшення адаптації ПЗ «Дебет Плюс» до потреб освітніх закладів.
 
    Онлайн-семінар для викладачів освітніх закладів «Дорожня карта впровадження ПЗ «Дебет Плюс» в освітній процес»» був заключною  зустріччю двомісячного онлайн-навчання та підвищення кваліфікації викладачів з понад 20 вищих навчальних закладів України.
 
    Навчання на базі програмного забезпечення «Дебет Плюс» передбачало практичне оволодіння навичками ведення бухгалтерського обліку за такими темами: Рух грошових коштів; Облік запасів; Облік основних засобів; Облік заробітної плати; Дебіторська та кредиторська заборгованість; Облік валютних операцій; Облік доходів та витрат; Звітність підприємства.
    На базі платформи Moodle, в яку було інтегроване програмне забезпечення бухгалтерської програми, виконувались практичні завдання, для кожного з яких командою «Дебет Плюс» були розроблені детальні методичні рекомендації.
     Під час останньої зустрічі директор з маркетингу програмного забезпечення «Дебет Плюс» Сергієм Мозговим привітав викладачів та студентів, які виконали передбачені курсом завдання, з успішним завершенням навчання та провів урочисте вручення сертифікатів.
 
     Всім слухачам, які успішно завершили навчання на базі програмного забезпечення «Дебет Плюс», будуть надіслані поштою паперові варіанти.
   Науково-педагогічні працівники кафедри статистики та економічного аналізу зараз працюють над впровадженням програмного забезпечення «Дебет Плюс» у навчальний процес підготовки студентів, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу». Це сприятиме реалізації фахових компетентностей і програмних результатів навчання студентів цієї освітньої програми.
   Висловлюємо щиру подяку команді «Дебет Плюс» за проведений практичний, пізнавальний курс, за високий професіоналізм, відкритість у спілкуванні та терпіння!

 

Інна Лазаришина., 
завідувач кафедри статистики
та економічного аналізу

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook