December 6, 2019
Klitschko Expo
6 грудня 2019 року викладачі кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну на чолі з завідувачем кафедри Колесніченко Оленою Валеріївною, аспіранти і студенти Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства нашого Університету прийняли участь у Міжнародній Конференції Асоціації Української Рослинної Індустрії «GREENCITIES», що була започаткована у 2018 році. Організаторами та партнерами конференції стали Асоціація Українська Рослинна Індустрія (АУРІ), Конфедерація Будівельників України, Національна спілка архітекторів України та ExpoKlitsckoMuseum за підтримки компаній SmartRain, «EvaLandscapeCompany», «Гарди».
У Міжнародній конференції прийняли участь більше, ніж 20 підприємств, організацій і установ з України, Польщі, Литви, Франції, Бельгії: науковці і виробничники, спеціалісти галузі, виробники садивного матеріалу декоративних рослин й техніки, засобів захисту рослин. Було представлено 15 стендових презентацій провідних українських компаній з виробництва садивного матеріалу декоративних рослин, створення та догляду за зеленими насадженнями, серед яких «Гарді», «Аква Струм», «Наталіс», «Єва», «АгроФлора», «Greensad» та інші. Представники кожної компанії надали безкоштовні довідкові матеріали про свою продукцію, охоче відповідали на усі запитання учасників та відвідувачів виставки, наочно демонструючи свої здобутки.
До уваги учасників конференції було представлено 15 різнопланових доповідей щодо актуальних питань галузі садово-паркового господарства України, Польщі, Литви. Відкрив конференцію Начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований, який привітав усіх присутніх і у своїй доповіді підняв важливі питання розбудови галузі садово-паркового будівництва в Україні та його фінансування.
Олексій Король (виконувач обов’язків голови Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд") у своїй доповіді «Києву зеленим бути!» підвів підсумки роботи з благоустрою та озеленення столиці у 2019 році і анонсував нову стратегію перетворення Києва у «Місто в Парку».
Польські колеги Filip Paruzelта та Katerzhyna Opalka з Кракова у своїй яскравій доповіді продемонстрували, як, завдяки плідній співпраці ландшафтних архітекторів та мешканців міста, відбувається благоустрій прибудинкових територій, анонсували новації щодо організації роботи польських комунальних підприємств з утримання зелених насаджень.
У своїй доповіді «Найкращі рослини для міського озеленення» Представник Асоціації розсадників Бельгії Lucien Vershoren навів результати багаторічних досліджень щодо відбору тих видів і культиварів покритонасінних і шпилькових рослин, які, на думку ландшафтних архітекторів Бельгії, є найбільш стійкими за умов глобальних змін клімату та найкраще витримують умови мегаполісу.
Молодий ландшафтний архітектор, випускник нашого Університету, Андрій Каранда, показав своє бачення сучасного планування нових житлових комплексів у доповіді «Двір без машин».
Андрій Бут представив спільну зі доцентом кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України Юрієм Косенком розробку: «Стандарти на садивний матеріал декоративних рослин», примірники якої були доступні учасникам конференції. Як наголосив доповідач, презентовані нормативні матеріали не є офіційним виданням, їх було розроблено і сформовано з метою стандартизації процедури оцінювання якісних показників садивного матеріалу на теренах України.
Між доповідями учасників конференції пригощали кавою та смаколиками, вони мали змогу в дружньому колі обмінятися досвідом та обговорити актуальні питання.
Під час конференції усі учасники мали змогу отримати нові корисні знання, обмінятися контактами та знайти нових партнерів для подальшої співпраці.
Колектив кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну НУБіП України і студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства висловлює щиру подяку директору розсадника «Єва» Роману Золотаревському за надану можливість прийняти участь у Міжнародній конференції «GREENCITIES».
Завідувач кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну, Олена Колесніченко