Визначено подальший план розвитку університету (відбулося засідання вченої ради)

18 червня 2014 року

       18 червня 2014 року під керівництвом професора Станіслава Ніколаєнка відбулось засідання вченої ради Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Було розглянуто низку питань, зокрема кадрові – про призначення Сергія Кваші на посаду в.о. проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку університету і Валерія Іщенка - в.о. проректора з навчально-науково-виробничих питань розвитку і адміністративно-господарської діяльності. Також вчена рада проголосувала за присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам університету: Валерію Войтюку, Сергію Довганю, Наталії Ісаченко, Оксані Лобовій, Володимиру Василюку.

Директор ННІ бізнесу професор Анатолій Діброва представив увазі колег наукову доповідь «Біоекономіка: потенціал, проблеми та передумови становлення в Україні».

 

Про підготовку до свята «День знань» інформував директор навчально-наукового центру виховної роботи та соціального розвитку Дмитро Черкашин. Планується провести 1 вересня свято на стадіоні за участі першокурсників.

 

Вчена рада прийняла рішення про винесення пропозиції щодо призначення іменних стипендій (Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України) відмінникам навчання-студенткам Тетяні Калиті, Катерині Шишановій, Анастасії Лященко. З цього питання виступила в.о. проректора з навчальної і культурно-виховної роботи Оксана Зазимко.

За пропозицією першого проректора Володимира Курила вчена рада прийняла рішення про ліквідацію науково-виробничого центру охорони та безпеки, навчально-наукового центру інноваційного провайдингу та навчально-наукового центру культури і просвітництва. Також були внесені зміни до Статуту стосовно передачі університету в управління Міністерству освіти і науки. Йшлося про таємне, демократичне обрання ректора університету, директорів інститутів і деканів факультетів відповідно до Закону України "Про вищу освіту".

 

Також вчена рада скасувала своє попереднє рішення від 28 травня 2014 року про припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 120 га, розташованої в межах Бучанської міської ради та передачі її до земель комунальної власності. 

Голова профкому працівників НУБіП України Іван Гаврилюк вніс пропозицію щодо проведення конференції трудового колективу, яка відбудеться 27 червня 2014 року о 10-й годині в 228-й аудиторії корпусу №10. Конференція розгляне новий Статут університету та інші питання діяльності вузу.

 

Прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний професор НУБіП України» ректору Чеського сільськогосподарського університету у Празі професору Юрію Баліку.

На вченій раді виступив академік Дмитро Мельничук, який подякував працівникам та студентам університету за багаторічну співпрацю та висловив свої погляди на перспективи розвитку вузу.

Із заключним словом виступив в.о. ректора Станіслав Ніколаєнко. Йшлося про мобілізацію колективів всіх кафедр, відокремлених структурних підрозділів, інститутів, ректорату на виконання плану розвитку, ефективне проведення вступної кампанії, виконання держзамовлення, максимальне залучення контрактників. Коледжі мають попрацювати з випускниками, щоб вони прийшли на навчання до університету.

 

Очільник університету доручив проректорам Володимиру Курилу та Сергію Кваші узагальнити пропозиції з нарад (які проводилися з міжнародних, наукових, виробничих питань, стану матеріально-технічної бази гуртожитків та інших) і покласти їх в основу подальшої діяльності вишу, вироблення і коригування стратегії його розвитку. Цю стратегію заплановано показати колективу в кінці серпня.

Директорам навчально-наукових інститутів спільно з господарською частиною поставлено завдання включитись в ремонти, підготовку до нового навчального року. Особливу увагу потрібно приділити дахам, електопроводці, ліквідації аварійних ситуацій тощо. На особливому контролі - ліквідація аварійного стану корпусу №3: до 1 вересня мають бути встановлені дах та вікна, початися ремонт внутрішніх приміщень.

На в.о. проректора Сергія Квашу покладений контроль за заготівлею кормів і зберігання врожаю у навчально-дослідних господарствах. До цієї справи мусить долучитись технічний ННІ і його директор Валерій Дубровін та професор Василь Туринський.

Увагу планово-фінансової служби звернено на раціональне використання коштів. Ніколаєнко зазначив, що в університеті сьогодні роздутий адміністративний штат. Це сотні тисяч, мільйони гривень нераціонального використання коштів, а постанова №65 Кабінету Міністрів України зобов’язує нас економити на всьому! Ми ж часто-густо маємо факти завищення цін на ремонти, придбання матеріалів та обладнання. Начальник планово-фінансового відділу Наталія Дробот до кінця тижня має підготувати план оптимізації витрат. Пріоритет видатків - якість освіти і науковий пошук. Решта - похідне.

 

 

Щодо харчування студентів і співробітників. В.о. проректора Валерій Іщенко спільно з іншими проректорами мають долучитися до організації харчування, продажу продуктів з навчально-дослідних господарств. Директор служби закладів харчування Андрій Пилипенко – забезпечити роботу центральної їдальні, а також буфети і їдальні в корпусах (№10, 12 та інших).

Станіслав Ніколаєнко звернув увагу науково-педагогічного колективу на проблему якості освіти. Інтерактивні технології, комп’ютеризація, електронна бібліотека, вихід в міжнародні освітянські мережі, оновлення матеріально-технічної бази лабораторій, дослідницької бази – ось те, що слід постійно тримати в полі зору. В.о. проректора Оксані Зазимко доручено цю проблему взяти під контроль.

Особлива увага має бути приділена дисципліні. В університеті не місце нестатутним відносинам між викладачами і студентами.

 

Завершуючи виступ, в.о. ректора НУБіП України Станіслав Ніколаєнко зазначив: «Уряд делегував мене до нашої alma-mater для конструктивної роботи. Я прийшов сюди з добром і відкритим забралом! Заявляю: ніякої корупції, відкатів і кумівства не буде! Я не краду і нікому цього робити не дам. Заробляти слід чесно, розумом і головою!

В Національному університеті біоресурсів і природокористування буде один Ніколаєнко. Жодних родичів, жодного поділу на свій-чужий.

Прошу всіх відповідальних осіб університету жити за принципом: роби, як я!

А оцінку мені і кожному маємо робити за конкретними справами: хто добре працюватиме, тих і будемо підтримувати!».

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook