Андреас Марангос, міністр агропромислового комплексу Кіпру: я дуже вдячний університету за здобуті знання

9 жовтня 2021 року
     Днями гостем університету був наш випускник – колишній депутат Європарламенту, міністр агропромислового комплексу Кіпру Андреас Марангос. З ним наша розмова.
  • Пане Андреас, чи часто згадуєте Україну?

     — Досить часто. Мені дуже пощастило – і з країною навчання, і з вишем. У далекому 1974 році я закінчував зоотехнічний факультет Української сільськогосподарської академії. Щоправда, сьогодні він називається по-іншому – факультет тваринництва та водних біоресурсів, та й виш набув іншого статусу – став Національним університетом біоресурсів і природокористування України. Але мого ставлення це не змінило: я так само люблю Київ, де я знайшов собі дружину – теж кіпріотку, яка навчалася в Інституті народного господарства. Тут у мене народився один з моїх трьох синів – Лукас, який зараз обіймає досить серйозну посаду в банку.
     Ці спогади гріли душу, коли повернувся на батьківщину. Там була війна: якраз починався турецько-кіпрський збройний конфлікт. Я змушений був на довгих два з половиною роки перебратися до мирної Греції, і лише потім повернувся назад.

  • Зараз дуже багато говорять про поліпшення якості знань. Як було в часи Вашої студентської юності?

     — Саме знання, набуті тоді в університеті, допомогли і допомагають мені будувати кар’єру, стосунки з оточенням. Я більше 40 років працюю на керівних посадах, і увесь цей час відчував, що знань мені вистачає. Хоча вчитися, звісно, потрібно все життя. За це вдячний рідному університету, де навчався у прекрасної професури і просто чудових людей.

  • Кого, маю на увазі професуру, пам’ятаєте?

     — Та, власне, всіх. Особливо Макара Борисовича Гопку. А з нового покоління педагогів факультету назву Наталію Рудик-Леуську, з якою спілкуюся з професійних питань три останніх роки.

  • А з однокурсниками спілкуєтесь?

     — У нас з ними теплі стосунки. Я відчуваю це, коли приїжджаю до Києва на наші традиційні зустрічі. А з нашим колишнім старостою Михайлом Журавлем спілкуюся постійно, саме від нього отримую запрошення і дізнаюся про новини.

Розмовляла Ірина Кушніренко
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook