Комісія ТЕБ та НС розглянула питання пожежної безпеки у літній період

29 липня 2021 року
Відкритий ліс

Питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року обговорили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 28 липня. У засіданні, яке проведено на доручення Прем’єр-міністра України, взяли участь усі заінтересовані органи виконавчої влади та представники ОДА.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що наближається пік пожежонебезпечного періоду і загрози виникнення пожеж лише зростають.

«За оперативними даними з початку року в екосистемах вже виникло понад 13 тисяч пожеж на площі понад 30 тисяч га. Незважаючи на те, що кількість пожеж в цілому по Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшується, але в липні ми відслідковуємо тенденцію, що кожного дня зростають кількість пожеж і їх площа. Зокрема, кількість пожеж зростає в два рази, а кількість площ в 3 рази», – підкреслив Микола Чечоткін і додав, що внаслідок високої температури утворився вже значний запас сухої рослинності як в лісовому фонді, так і на полях. Крім того, він підкреслив, що пожежонебезпечна ситуація спостерігається не лише в Україні, а й інших країнах світу.

Голова ДСНС переконаний, що лише своєчасні та злагоджені дії органів державної та місцевої влади дозволять оперативно реагувати на всі загорання, а головне упереджувати їх.

«Вкрай важливо, щоб на місцях ефективно працювала система управління, ключова роль в якій відводиться державним адміністраціям, управлінням Держлісагентсва та ДСНС», – наголосив він. За його словами, державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування потрібно спрацювати на упередження та невідкладно вживати заходів із запобіганням пожежам та, зокрема, захисту населених пунктів розташованих в лісових масивах.

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський повідомив, що Комісія природоохоронних заходів при Міндовкіллі погодила виділення коштів для забезпечення захисту лісів від пожеж.

«Також Кабінетом Міністрів прийнято рішення, яке дозволить збільшить спроможність державних підприємств у забезпеченні необхідним обладнанням і інвентарем. Оремо, разом з МКІП, проводиться конкурс на створенні інформаційних відеоматеріалів, які будуть транслюватися в ЗМІ для підвищення свідомості населення і обережного поводження з вогнем», – підкреслив він.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець підкреслив, що Агентство постій працює над питанням запобігання виникнення пожеж.

«Проводяться посиленні рейди, особливо в місцях скупчення людей, в місцях відпочинку. Здійснюється постійне чергування. Із додаткових заходів упередження: створений телеграм чат-бот, який дає можливість швидкого сповіщення, а також електронна карта, яку ми пропонуємо для всіх лісокористувачів», – підкреслив він і додав, що в цьому році було оновлено матеріально технічні засоби. Зокрема, закуплено 9 пожежних автомобілів, 11 лісопожежних модулей, 10 пожежоспостережних веж, 58 телевізийних камер, 71 радіостанцію.

Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко повідомив, що Агентство вживає всіх заходів щодо протидії пожежам на території зони відчуження та зони безумовного відселення. Зокрема, запроваджено постійний патрульний моніторинг пожеж на території, проводяться очищення лісових масивів від захаращень, створюються протипожежні розриви, проводиться роз’яснювальна робота серед осіб, які відвідують зону відчуження та працівників підприємств, які там працюють.

За результатом доповідей Державна комісія прийняла низку заходів та доручень Міндовкіллю, Міноборони, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держлісагентству, ДАЗВ, Національній поліції, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Держекоінспекції, Держводагентству, Держгеокадастру, Держгеонадрам, ДКА, Держкомтелерадіо, ПАТ “НСТУ”, обласним та Київській міській держадміністраціям.

Зокрема, доручено:

  • забезпечити міжвідомчу координацію і взаємодію центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо реалізації заходів із запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах;
  • забезпечити посилення персональної відповідальності керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організацій за впровадження відповідних організаційних заходів; забезпечити підвищену готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж у екосистемах;
  • забезпечити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж;
  • посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо заборони випалювання рослинності;
  • організувати спільне проведення рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природнозаповідного фонду та сільськогосподарських угідь; забезпечити перевірки виконання Земельного кодексу України щодо обкошування (з прибиранням скошеного) та оборювання земельних ділянок прилеглих до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць;
  • посилити контроль стану пожежної безпеки населених пунктів, що розташовані поблизу хвойних лісів, транспортних комунікацій, систем життєзабезпечення, об’єктів підвищеної небезпеки та місць масового перебування громадян;
  • встановити тимчасові обмеження на відвідування лісів населенням, проведення масових заходів в лісах, обмеження проведення певних видів робіт у лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням;
  • провести навчання (тренування) з відпрацювання дії органів управління та порядку організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій пов’язаних з лісовими пожежами, захисту населених пунктів розташованих поруч або у лісових масивах, оповіщення та евакуації населення з цих населених пунктів тощо.

 

Джерело: Відкритий ліс. https://www.openforest.org.ua/173680/

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook