Звіт проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України

22 січня 2014 року

           16.01.2014 року на засіданні вченої ради НУБіП України про результати діяльності за 2013 рік доповів проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності академік НААН України М.Д. Мельничук.

Він зазначив, що у звітному році згідно з тематичним планом НДР виконувались 322 наукові теми, 154 з яких завершено. У виробництво впроваджено 52 наукові розробки співробітників університету.
Впродовж 2013 року на базі НУБіП України підготовлено і проведено 59 міжнародних конференцій, 6 міжнародних семінарів, 37 всеукраїнських та 38 внутрівузівських конференцій і семінарів.
Аспірантуру університету закінчили 155 чоловік. У 19 радах захистили дисертацію 175 здобувачів, 20 з яких  – на здобуття ступеня доктора наук, 155 – кандидата наук.
За поданими заявками на охорону об’єктів інтелектуальної власності отримано 259 патентів та свідоцтв України. Результати наукових досліджень опубліковані у 34 збірниках наукових праць, друком вийшли 26 монографій, 136 довідників, словників, брошур.
Наукові розробки вчених університету експонувались на 25 міжнародних, державних та спеціалізованих виставках, за активну участь у яких НУБіП України був відзначений понад 340 дипломами. За результатами XXIVміжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2013» університет нагороджено одинадцятьма золотими медалями.
Для розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності, ефективного та раціонального використання наукового потенціалу на базі університету створено науковий парк НУБіП України «Стале природокористування та якість життя».
Університет співпрацює зі 145 установами з 34 країн в рамках угод про співробітництво, укладено 37 документів про міжнародну співпрацю. За цей час прийнято 406 осіб з 30 країн світу, 54 іноземних громадянина здобувають освіту в нашому університеті, ще 27 - пройшли різноманітні програми стажування.
Важливою подією у житті університету стало проведення Міжнародної наукової конференції «Біоресурси планети та біобезпека навколишнього середовища: проблеми та перспективи», присвяченої 115-річчю НУБіП України та 15-річчю GCHERA. У ній взяли участь понад 500 науковців, викладачів, практиків та представників інших зацікавлених кіл зі сфери бізнесу, державних органів влади, неурядових та міжнародних організацій, представників вищих навчальних закладів і наук про життя зі всього світу.
Створено Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC). У Женеві відбулося нагородження доцента кафедри лісівництва С.В. Зібцева  відзнакою «Зелена зірка». Наукові дослідження доцента кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка О.О. Броварця  отримали підтримку Президента України у рамках гранту «Розробка сучасних систем моніторингу стану сільськогосподарських угідь».
Молоді вчені інституту НДІ рослинництва, ґрунтознавства та природокористування отримали грант для участі у літній школі та роботі конференції «Біофотоніка-Рига-2013».
26 лютого 2013 р. на позачерговій сесії загальних зборів Національної академії аграрних наук України проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності М.Д. Мельничука було обрано академіком НААН України за спеціальністю «Селекція рослин».
На ХХІ загальних зборах Академії наук Вищої освіти України, які відбулись 21 грудня 2013 р., академіками АН Вищої освіти України обрані провідні вчені університету – професори А.Й. Мазуркевич, Л.В. Баль-Прилипко, В.А. Томчук.
За сумлінну працю й досягнуті результати в ім’я економічного зміцнення і розквіту України Подякою Міністерства аграрної політики та продовольства України нагороджено ректора НУБіП України академіка Д.О. Мельничука.Український фонд науково-економічного та юридичного співробітництва також відзначив нашого ректора – нагородив Знаком пошани «Гетьман Сагайдачний», який 9 серпня 2013 року йому вручив прем’єр-міністр України М.Я. Азаров.
Указом Президента України від 24 серпня 2013 року № 448/2013 р. за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» присвоєно директору ННІ рослинництва, екології і біотехнологій проф. Г.І. Демидасю.
Стипендіаткою Кабінету Міністрів України для молодих вчених у 2013 р. була кандидат економічних наук В.В. Самсонова.
Відповідно до розпорядження Президента України, за вагомий внесок у розвиток науки і освіти державні стипендії отримали професори  Б.Х. Драганов, В.П. Гудзь (довічні), А.С. Опальчук, В.П. Поліщук (дворічні).
За 2013 рік в університеті було виконано значні обсяги робіт з розвитку та підтримки телекомунікаційної інфраструктури вишу та впровадження і підтримки інформаційних ресурсів. Розроблено Концепцію вдосконалення системи інформаційного забезпечення адміністративного управління Національним університетом біоресурсів і природокористування України. 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook