Змагання з легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце» за програмою 62-ої спартакіади студентів НУБіП України 2018-2019 навчального року. Оздоровчий забіг для науково-педагогічних працівників і співробітників університету.

8 травня 2019 року
м. Київ, НУБіП України

28 травня 2019 року (вівторок) відбудуться змагання 62-ої спартакіади студентів НУБіП України 2018-2019 навчального року з легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце» за оновленою трасою.

Разом зі студентами 28 травня на старт кросової дистанції запрошуються і науково-педагогічні, наукові працівники і співробітники НУБіП України, які подолають дистанцію 1200 метрів навколо ботанічного саду НУБіП України. Старт і фініш навпроти навчального корпусу №3. Викладачам дистанцію можна долати бігом, пішки, скандинавською ходьбою (ходьба з лижними палицями). Старт забігу для викладачів планується після фінішу естафетних студентських команд.

Старожили університету пам’ятають захоплюючі легкоатлетичні змагання під назвою  «Голосіївське кільце» між збірними командами факультетів, які проводились у квітні 51 рік поспіль з 1955 до 2005 року. Естафетні команди, які складались спочатку з 10 учасників (6 студентів і 4 студенток), бігли трасою довжиною біля 6 км навколо Голосіївського парку від навчального корпусу №3 по вулиці Героїв Оборони в сторону готелю «Голосіївський» далі по Голосіївському проспекту до Голосіївської площі, навколо озера вгору по вулиці Генерала Родимцева і фінішували на місці старту навпроти навчального корпусу №3.

 

Довжина етапів була різною від 1100 м по Голосіївському проспекті (бігли юнаки) до 250 – 350 м бігли в гору від озера до гуртожитку №1 (бігли дівчата і юнаки). З роками кількість етапів збільшилась до 16. На час змагань міліція перекривала рух транспорту цими вулицями. Ця естафета була перлиною змагань спартакіади студентів університету, сильніші легкоатлетичні команди факультетів готувались цілий рік займаючись у секціях легкої атлетики, лижних гонок, туризму, окремі командами факультетів готувались до естафети бігаючи кроси по 8-10 км Голосіївським лісом (стаєри разом зі спринтерами), наприклад так готувалась команда економічного факультету у 1970-80-их роках.

У зв’язку із значним збільшенням кількості автомобілів на київських дорогах стало проблематично перекривати рух автотранспорту на головному виїзді з Києва на південь і естафету «Голосіївське кільце» перестали проводити.

Перелік факультетів переможців легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце» за 1955-1985 роки.


З 2019 року відновлюються проведення легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце» за ініціативою ректора університету Станіслава Ніколаєнка і  учасника цих змагань в складі команди економічного факультету у студентські роки Сергія Кваші, а нині проректора з навчальної і виховної роботи.

Змагання приурочені відзначанню дня НУБіП України пройдуть за оновленою трасою, не вибігаючи на Голосіївський проспект, вулицями Героїв Оборони, Полковника Потєхіна, ґрунтовими стежками Голосіївського лісу, вул. Генерала Родимцева. Вшановуючи традиції старт і фініш залишився навпроти головного навчального корпусу НУБіП України (корп. №3).

Схема траси легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце 2019»

Учасники. Змагання командні. У змаганнях беруть участь збірні команди студентів факультетів, ННІ. Кількість команд від факультету, ННІ – до 10 команд. Склад команди – 10 студентів. У спартакіаді студентів НУБіП України беруть участь збірні команди факультетів, ННІ до складу яких входять студенти, слухачі магістратури, аспіранти денної форми навчання, випускники магістратури, аспірантури поточного навчального року. Спортсмен несе особисту відповідальність за стан власного здоров’я.

Місце змагань – асфальтовані дороги, навколо території навчальних корпусів НУБіП України і ґрунтові стежки Голосіївського лісу.

Програма змагань. Легкоатлетична 10-ти етапна естафета, 6 чоловічих етапів і 4 жіночі етапи, траса естафети проходить по колу, загальна довжина траси біля 3 км, довжина окремих етапів від 220 до 380 метрів.

Довжина етапів легкоатлетичної естафети «Голосіївське кільце 2019»

етапу

Хто біжить

юнак/дівчина

Орієнтовна довжина

етапу, метрів

Особливості,

профіль етапу

1

дівчина

330

 

2

юнак

380

 

3

дівчина

220

 

4

юнак

280

вниз

5

юнак

300

ґрунтова дорога

6

юнак

300

ґрунтова дорога

7

дівчина

350

ґрунтова дорога

8

юнак

250

вгору

9

дівчина

250

вгору

10

юнак

300

 

Разом

2960

 

До початку змагань представники команд подають головному судді змагань індивідуальну заявку на участь у змаганнях за зразком розміщеним на сайті НУБіП України (https://nubip.edu.ua/node/3318) Бланк заявки Спартакіади студентів НУБіП України

Визначення результатів.

Командна першість визначається за найменшою сумою часу на подолання естафети усіма учасниками команди факультету, ННІ. 

Додатково розігрується перехідний кубок за масовість. Кубок вручається факультету або ННІ, від якого фінішувала найбільша кількість команд. За рівною кількістю команд, які фінішували від двох або більше факультетів, ННІ переможець визначається за найменшою сумою часу цих команд. На кубку записується рік і команда переможець, кубок залишається команді, яка виграла естафети тричі.

     Головний суддя змагань Дубовік Ріма Гасимовна, викладач кафедри фізичного виховання, гуманітарно-педагогічного факультету, відповідальна за підготовку збірної команди студентів університету з легкої атлетики, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики.

 

Фото про змагання з легкоатлетичної естафети з архіву кафедри фізичного виховання:


В’ячеслав Пархоменко,

головний секретар змагань

спартакіади студентів НУБіП України,

дворазовий переможець змагань «Голосіївське кільце»

в складі команди економічного факультету

 


Команди учасники естафети навпроти ще недобудованиого спортивного корпусу.
Парад відкриття змагань у 60-ті - 70-ті роки минулого сторіччя
Під №9 завжди бігла команда економічного факультету.
Старт учасників першого етапу естафети навпроти навчального корпусу №3.
Нагородження призерів змагань.
Секретар Парткому Ключніков В.П. нагороджує за 1 місце в естафеті капітана команди економічного факультету С. Ковальова.
Учасники змагань під час нагородження з представниками факультетів (Л. Полівода)
Учасники змагань легкоатлетичної естафети "Голосіївське кільце"
естафетна команда ... факультету, відповідальний фикладач Лілія Полівола
Учасники першого етапу готуються до старту.
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook