Забезпечуючи енергетичну незалежність: перші гектари енергетичної верби закладено у Немішаєвському агротехнічному коледжі НУБіП

3 квітня 2019 року
     З кожним роком все більш гостро постає питання пошуку конкурентоспроможної альтернативи нафті та нафтопродуктам, газу і вугіллю. Тому пошук альтернативних джерел енергії сьогодні є однією з головних проблем людства загалом і України зокрема. Одним з них є використання біоенергетичних культур зокрема енергетичної верби та інших.

     До цієї проблематики долучилися і науковці кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О.Зеленського НУБіП та Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, на базі якого створений науково-навчальний центр «Сучасні методи створення та ідентифікації сортів рослин» агробіологічного факультету.

     Енергетична верба, відома також під назвою Salex, – один з варіантів біомаси як відновлювальної енергії цілком спроможна замінити газ, ще й дасть можливість економно господарювати як великим підприємствам, так і фермерам, котрі займатимуться цією культурою, розповідає завідувач кафедри Віталій Жемойда. В Європіїї якенергетичну сировину вирощують на неугіддях. У нас, в Україні, енергетична верба займає площу більше 1000 га. Вона дуже ефективна в господарському плані: її вихід з одного гектара коливається в межах 10-30 тон на рік!

     Плюс до цього енергетична верба суттєво впливає на екологію і довкілля: один гектар її плантацій за три роки поглинає з повітря понад 200 тон вуглекислого газу, збагачує ґрунти мінералами та мікроелементами, поживними речовинами природного походження. Її насадження – прекрасні природні фільтри для видалення відходів агропромислового виробництва, очищення ґрунтів від пестицидів, буферні зони в місцях накопичення біологічних відходів фермерських господарств.
     Сьогодні перші її гектари (із подальшим розширенням площ) заклали у Немішаєвському агротехнічному коледжі.

 

     З ініціативи кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О.Зеленського, яку ми підтримали, уклали угоду про співробітництво з Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків про науковий супровід вирощування та використання сировини цієї культури, говорить директор навчального закладу Володимир Альохін. На одному з полів бідних дерново-підзолистих грунтів з високим рівнем залягання грунтових вод висадили саджанці двох сортів верби – Панфільська і Збруч, вирощених у розсадниках цього інституту. За два-три роки визначимо, який з цих сортів більш ефективний на малопродуктивних землях.

     До процесу висадки долучилися не тільки студенти і викладачі коледжу, а й провідний науковий співробітник інституту Ярослав Фучило, який надавав професійні консультації, та заступник голови райдержадміністрації Валентин Корнієнко і директор служби зайнятості Бородянського району Сергій Колосовський.

Валентин Обрамбальський
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook