Десять студентів університету перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Агро 2018»

14 грудня 2017 року

     Сьогодні в Національному університеті біоресурсів і природокористування Благодійний фонд Бориса Колеснікова, підбиваючи підсумки Всеукраїнського освітнього проекту «Агро 2018», озвучив імена 30 переможців. 10 з них – представляють НУБіП.

     Цей конкурс, у якому взяли участь півтори тисячі учасників з 20 аграрних вишів України, дав можливість українським студентам, які опановують спеціальності АПК, презентувати власні проекти і довести їхню перспективність кращим фахівцям компанії «АПК-інвест». Автори оригінальних ідей вже у лютому відвідають Міжнародну сільськогосподарську виставку Fieragricola 2018 у Вероні.

     Ми зібралися, аби обговорити майбутнє агропромислового комплексу України, основи сучасної економіки нашої країни, звертаючись до переможців, зазначив Борис Колесніков. Глибина ваших знань сьогодні дуже важлива, адже чим кращі вони, тим кращий добробут країни, сім’ї, власний. Досвід показує, що при сучасних технологіях навіть на мінімумі виробничих площ можна отримати гарні результати. Але вирощене – не головне: сьогодні успішною може бути людина, яка доведе вже готовий продукт до реалізації на світових ринках.

     Аграрний сектор України потребує не тільки інвестицій, а й молодих амбітних фахівців і новаторського підходу, – вітаючи переможців «Агро 2018», сказав ректор Станіслав Ніколаєнко. А саме цьому і слугує проект: дуже знаково, що організатори обрали місцем його проведення саме НУБіП, і ми підтримали це безумовно потрібне починання. Адже виховувати у студентства творчість та інноваційність – вимога дня.

     Третина з 30 переможців – студенти НУБіП! Причому в конкурсі взяли участь переважно представники агробіологічного факультету. Скільки ж їх поїхало б до Верони, на батьківщину найвідомішої закоханої пари світу – Ромео і Джульєтти, якби і решта факультетів та ННІ заявили свої амбітні плани? Але вони ще матимуть таку можливість. Адже конкурс, хоча і пройшов вперше, – заявлений як щорічний.

     Серед наших переможців – третьокурсник Олег Загородній. Його проект «Післяжнивні посіви сої в умовах в умовах Північного і Центрального Лісостепу України» враховує зміни клімату, що дозволяють визрівати другому урожаю зернобобових. Теоретичні викладки він вже впроваджує в селі Пугачівка Жашківського району на Черкащині – у фермерському господарстві Загородніх. Яке сам же й започаткував і де господарює.

     Ще один представник агробіофаку Олександр Булейко відзначений за проект, що стосується дистанційного зондування посівів з метою регулювання живлення рослин і обмежувальних факторів їхнього росту і розвитку. Над ним хлопець працював майже півтора року, і ось отримав визнання.

 

     Магістр Валерія Смирнова, яка представила проект «Сайт-специфічна гомологічна рекомбінація в селекції рослин», працювала над ним понад рік – на базі лабораторії біотехнології і генної інженерії рослин Всеукраїнського наукового інституту селекції рослин. Вперше вона потрапила сюди ще студенткою другого курсу – у пошуках роботи. А тепер і заперечте, що доля допомагає тим, хто допомагає собі сам.

     Так, як це зробили і Андрій Аргіров, Матей Бігун, Ірина Стеценко (агробіологічний факультет), близнята Жанна і Яна Павленко (економічний факультет), Аліна Дібрівна (факультет тваринництва і водних біоресурсів) і Вероніка Савченко (факультет землевпорядкування).

Валентин Обрамбальський

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook