Унікальний ботанічний сад НУБіП запрошує відвідати його затишні місця
26 липня. Ботанічний сад нашого університету чи не щодня набуває все нового і привабливого вигляду. Наразі ж завершився другий етап його кардинальної реконструкції. З разючими змінами, що відбулися, цікавими місцями, а їх тут, як виявилося, тепер чимало та ще й таких, що аж дух перехоплює, інформаційну службу ознайомив заступник директора Олександр Середюк. Отож пропонуємо вашій увазі невеличку екскурсією окрасою університету, що невдовзі стане справжнісінькою перлиною Києва.
Йдемо через центральний вхід двохсотметровою алеєю, обабіч якої зліва для бажаючих перепочити чи відволіктися облаштовані зручні лави, а справа – вирізьблені з дерева фігури так би мовити лісових жителів – тут і лисиці, рись, ведмеді і не один, бобер, дикий кабан, сова та ін. І на сторожі цього всього – берегиня лісу.
24 види та ще 12 різновидів – такою є колекція кактусів у ботсаду. Кожне найменування та деталі представлені на стенді, які тут для зручності і кращого ознайомлення розміщені на всіх ділянках.
Насолодитися шумом карпатського струмка та порелаксувати під звуки природи – у нашому ботсаду можливим є й це. На окремій галявині розташувався мисливський будиночок з фонтанами і лавами, оздобленими фігурами птахів: совою як символом мудрості та Жар-Птицею, що символізує щастя.
Справді не хочеться залишати це дивовижне місце. Але маємо оглянути все. Тож прямуємо далі. Перед нами – еко-клас. Чи чули про таке? Тут є все, що потрібно для навчання: дерев’яні лави і парти, кафедра для викладача, навчальні стенди – і все це під відкритим небом посеред саду, в оточенні рідкісних таксонів та міфілогічних скульптур.
Є у ботсаду і ряд навчальних лабораторій. Так, згодом до них додасться ще одна: наразі облаштовується навчальна ділянка таксації лісу. Також закладається й невеличкий парк з цінних листяних поруч зі штучною водоймою. А ще до 1 вересня через ботсад протікатиме невелика річка, на яку вже чекає встановлений місток бажань.
фото Геннадія Кушанова та Тараса Малаховського