Загальні відомості про ОП, історію її розроблення та впровадження
Освітньо-професійна програма 163 «Біомедична інженерія» є нормативним документом НУБіП України, у якому визначено основні компетентності, зміст та нормативний термін підготовки за першим (бакалаврським) рівнем, встановлено вимоги до змісту, обсягу та тривалості освітніх компонентів професійної підготовки фахівців.
Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) є державним закладом і функціонує відповідно до чинного законодавства та Статуту університету. НУБіП України відноситься до категорії дослідницьких університетів, є провідним закладом вищої освіти з підготовки фахівців для агропромислової та природоохоронної галузей економіки.
Підготовка здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня в галузі знань «Хімічна та біоінженерія» здійснюється в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, який на підставі рішення вченої ради університету від 25 лютого 2009 року, та наказу ректора НУБіП України № 187 від 10 березня 2009 року створено, як ННІ енергетики і автоматики, а в 2015 році отримав нинішню назву ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.
Підготовку бакалаврів першого рівня вищої освіти з ОП «Біомедична інженерія» спеціальності 163 «Біомедична інженерія» здійснює кафедра «Автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка». Навчальний процес за програмою забезпечують науково-педагогічні працівники – 23 у т.ч.: доктори наук, професори – 10; кандидати наук, доценти – 11; кандидати наук, старші викладачі 1; асистенти без наукового ступеня – 1. Кафедра використовує 6 спеціалізованих лабораторій, проблемну науково-дослідну лабораторію «Інтелектуальні управляючі системи в АПК», 4 комп’ютерні класи, оснащені сучасним навчальним і науковим устаткуванням.
ОП розроблена згідно нормативно-правової бази, що регулює питання здобуття вищої освіти. Створенню ОП передувала системна робота з формування програмних результатів навчання, які б чітко відповідали вимогам ринку праці до фахових компетентностей і, вже на підставі затребуваних ринком праці компетентностей, формувались робочі програми навчальних дисциплін. Обсяг ОП у 2021 р. - 240 кредитів ЄКТС. Термін навчання 3 роки 10 міс. за денною формамою навчання.
Перелік компетентностей випускника сформований з урахуванням сучасних вимог до здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у біомедичній інженерії. Проектною групою на підґрунті освітньої програми розроблений навчальний план, який визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін у кредитах ЄКТС, послідовність вивчення дисциплін, форми проведення навчальних занять та їх обсяг, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю. Атестація випускників ОП проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи
Syllabus
- Вища математика
- Хімія
- Фізика з основами біофізики
- Біоморфологія людини і тварин
- Теоретична механіка з основами біотехніки
- Українська мова за професійним спрямуванням
- Iноземна мова
- Філософія
- Безпека праці і життєдіяльності
- Фiзичне виховання
- Інженерна та комп’ютерна графіка
- Комп’ютерні технології та програмування
- Вступ до фаху
- Фізіологія людини і тварин
- Патофізіологія
- Біохімія в біомедичній інженерії: Ч1, Ч2, Ч3
- Методи клінічних досліджень біологічних систем у ветеринарній медицині
- Основи електротехніки
- Основи взаємодії фізичних полів з біологічними об’єктами
- Основи теорії біотехнічних систем
- Вимірювальні перетворювачі та біосенсори
- Методи та засоби променевої терапії
- Мікропроцесорна техніка
- Основи метрології, взаємозаміни та стандартизації
- Методи обробки біомедичної інформації
- Електроніка і мікросхемотехніка
- Біомедичні прилади, апарати, системи і комплекси
Практична підготовка