Нові кадри для ефективного менеджменту в часи змін - результати захисту магістерських кваліфікаційних робіт на гуманітарно-педагогічному факультеті
Початок грудня 2024 року ознаменувався важливими подіями для кафедри управління та освітніх технологій гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України - відбулися захисти магістерських кваліфікаційних робіт студентами другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент» освітнього ступеня «Магістр» ОПП «Управління закладом освіти» та ОПП «Управління персоналом».
Управлінська діяльність під час воєнного та повоєнного стану для України є надзвичайно важливою в рамках відновлення економіки та стабільності, добре організоване управління підприємствами, організаціями, закладами освіти та іншими установами допомагає адаптувати країну до нових умов, зміцнювати державні інститути та сприяти відновленню соціальної єдності. Тому, на сьогоднішній день підготовка фахівців з управління займає особливу нішу в системі освіти, оскільки ефективне управління є ключовим фактором успіху у різних сферах діяльності.
У рамках підготовки до завершення навчального процесу в університеті розпочалися 3-4 грудня захисти магістерських робіт студенти-управлінці денної форми навчання. Захист магістерських кваліфікаційних робіт відкрила декан гуманітарно-педагогічного факультету, к.ф.н., доцент Інна Савицька, яка наголосила, що цей етап є важливим кроком у підготовці до отримання ступеня магістра, і він дає можливість студентам продемонструвати свої наукові досягнення та готовність до професійної діяльності в обраній галузі. Інна Миколаївна висловила впевненість, що захисти покажуть високий рівень підготовки майбутніх фахівців та побажала магістрантам успіхів і впевненості під час представлення своїх робіт, адже цей крок є пріоритетною віхою на шляху до здобуття вищої освіти та професійного зростання.
Під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт, наші магістранти продемонстрували високі знання з управлінської діяльності, а також показали здатність аналізувати та узагальнювати результати новітніх наукових досліджень з питань управління персоналом, управління закладом освіти та застосовувати їх для вирішення сучасних проблем менеджменту. Члени комісії відзначили належний рівень компетентностей випускників, їх відповідність вимогам освітньої характеристики, зокрема: здатність студентства до самостійної роботи, використання теоретичних знань у конкретних умовах практичної управлінської діяльності; проведення аналітичної оцінки стану та тенденцій розвитку об’єкта дослідження за допомогою сучасних методів; здійснення оцінки організаційно-економічних показників діяльності об’єкта дослідження, аналізу управління в сучасних умовах, використовуючи узагальнені підходи до його виконання.
Кожна з представлених на публічний захист магістерських кваліфікаційних робіт у своєму змісті обов'язково містила сукупність актуальних результатів і нових наукових положень та конструктивних рекомендацій. Магістерські кваліфікаційні роботи підтверджували здатність магістрантів виконувати самостійні наукові дослідження, що ґрунтуються на отриманих теоретичних знаннях, практичних уміннях та навичках. Так, за актуальністю, щодо вирішення проблем в управлінській діяльності відзначилися роботи магістрів Гичак П.О., Ільїної К.С., Ковальського Л.Б., Марискіна А.О., Мороз В.В.
Усі члени комісії об’єктивно та кваліфіковано оцінювали якість завершених студентами магістерських робіт та їх захист, доброзичливо та одночасно вимогливо ставились до студентів. Стиль роботи комісії був діловим, принциповим, оцінка магістерських робіт здійснювалась без особливих розбіжностей.
Захист робіт тривав кілька днів, а процедура була серйозною: магістри доповідали про свої дослідження, супроводжуючи доповіді ілюстративними матеріалами у вигляді презентацій, що значно спрощувало сприйняття результатів дослідження, державна екзаменаційна комісія зачитувала рецензії, обговорювались дискусійні питання, керівники дослідницьких робіт також давали свою характеристику і роботам, і їх авторам.
Голова державної екзаменаційної комісії д.п.н., професор кафедри соціальної роботи та реабілітації Ростислав Тарасенко позитивно оцінив рівень дослідницьких робіт магістрів та зачитав результати захисту кваліфікаційних робіт. Завершив захід процедури захисту завідувач кафедри управління та освітніх технологій, к.п.н., професор Сергій Кубіцький, який подякував членам комісії за активне обговорення дослідницьких робіт й студентству та їх керівникам та керівницям, за високі знання й побажав успіхів у майбутніх кар’єрних звершеннях. До привітань приєднались члени екзаменаційної комісії к.п.н., доцент кафедри управління та освітніх технологій Ярослав Рудик, завідувач кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту, к.е.н., доцент Тетяна Власенко та д.п.н., професор кафедри педагогіки Ігор Буцик. В свою чергу, випускники висловили вдячність викладачам за професійне ставлення до навчання студентів.
9 грудня перейняли естафету захистів магістерських кваліфікаційних робіт студенти-управлінці заочної форми навчання, але вже у дистанційному форматі, де були представлені важливі аспекти організації та оптимізації управлінських процесів в різних сферах діяльності. Студенти представили свої роботи, присвячені розв'язанню сучасних проблем управління у закладах освіти та інших організаціях, підприємствах. Вони продемонстрували глибокі аналітичні здібності та здатність працювати з комплексними ситуаціями, що вимагають прийняття ефективних управлінських рішень.
Під час захисту магістри заочної форми навчання не лише представляли результати своїх досліджень, а й відповідали на запитання членів екзаменаційної комісії - завідувачки кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту, к.е.н., доцента Тетяни Власенко, д.п.н., професора кафедри соціальної роботи та реабілітації Ростислава Тарасенка, завідувача кафедри управління та освітніх технологій, к.п.н., професора Сергія Кубіцького, що дозволило продемонструвати рівень підготовки майбутніх фахівців та здатність їх до критичного мислення, підтверджуючи глибоке розуміння обраних тем і здатність аргументувати свої висновки. Майбутні фахівці заочної форми навчання мали змогу поділитися своїм досвідом практичного застосування отриманих знань у реальних умовах роботи. Зокрема, хотілося б виділити доповіді та магістерські кваліфікаційні робити таких здобувачів, як: Деревянка В.В., Волощенко І.М., Єсипенко Г.В., Негоди О.О., Болотової О.М., Воробйової З.О., Стрельцової Л.С. Тому, члени комісії, у свою чергу, оцінювали не лише теоретичні напрацювання студентів, а й їх вміння аналізувати інформацію, знаходити ефективні рішення та аргументовано їх обґрунтовувати.
Цей етап став ще одним важливим кроком у процесі здобуття магістерського ступеня та підтвердження професійної компетентності наших магістрантів, оскільки він дозволяє оцінити не лише їхні наукові досягнення, а й готовність застосовувати отримані знання в реальних умовах.
Захист магістерських кваліфікаційних робіт став підсумком наполегливої праці, яка включала як теоретичні дослідження, так і практичні проєкти, що сприяли розвитку їх професійних навичок. Результати захисту магістерських кваліфікаційних робіт магістрів денної і заочної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент» освітнього ступеня «Магістр» ОПП «Управління закладом освіти» та ОПП «Управління персоналом» свідчать, що досягнуто високого рівня загальної та професійної підготовки фахівців.
Шановні випускники управлінці-2024, Ви – наша гордість! Пишаємось Вами і бажаємо успіхів, подальших наукових здобутків та досягнень в улюбленій професії! Бажаємо Вам оптимізму, натхнення, рішучості, професійного росту, особистих перемог, а також втілення всіх Ваших планів і творчих ідей. Нехай Вам щастить у всіх нових звершеннях у мирній незалежній Україні!
Оксана Опанасенко,
асистентка кафедри управління та освітніх технологій