У Бережанському фаховому коледжі дискутували над екологічними проектами

7 грудня 2024 року
Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак, перший крок, з якого усюди починалась боротьба з відходами, — сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

Ідея сортування сміття є актуальною, значимою та інноваційною не тільки для нашого регіону, а й для всієї України. Останнім часом набагато збільшився випуск продукції, після вживання якої залишається велика кiлькiсть сміття (пластикові пляшки, папір, різноманітні упаковки).

Море складається із крапель, так само і всі неосяжні сміттєзвалища складаються із маленьких фантиків, пляшечок, качанів та інших речей, які ми щодня викидаємо, не задумуючись про кількість сміття, яке продукуємо. Тож коли здається, що зусилля однієї людини будуть марними — це помилка. Звісно, для того, щоби побачити результат, потрібна злагоджена робота й жителів міста, і влади, і підприємств. Проте починати завжди варто із себе.

Кожного разу, коли сортуємо сміття, ми зменшуємо забруднення та економимо природні ресурси.

З метою формування екологічної свідомості населення, сприяння зростанню культури співжиття із природою та формування передумов для втілення технологій більш глибокої переробки побутових відходів та рециклінгу у ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» відбулася презентація проєкту «Запровадження системи сортування, роздільного збирання та оброблення твердих побутових відходів на території Бережанської міської територіальної та сусідніх сільських громад Тернопільської області», що реалізується в межах гранту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та виконується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Розпочала захід голова громадської організації «Бузок» Марія Валова, яка розповіла про проєктних партнерів, завдання та переваги проєкту.

Викладач циклової комісії природничих дисциплін, учасниця проєкту, Ірина Соколовська відмітила, що даний проєкт є дуже актуальним, адже він полягає у вирішенні однієї з найпоширеніших екологічних проблем — забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

 

Щорічно в Україні утворюється понад 10 млн. тонн побутових відходів, з яких переробляється близько 4-5%, решта потрапляє на звалища. Такі цифри дозволяють уявити, скільки сміттєзвалищ є у нашій країні, а саме: 6 тисяч санкціонованих, загальна площа яких складає 9 тис. га, але ще є несанкціоновані, тобто ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються найрізноманітніші відходи. За приблизними підрахунками по всій території України є понад 30 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ, які утворюються майже коло кожного села.
Завданням даного проєкту є:

  • формування екологічної свідомості жителів території щодо раціонального природокористування та мінімізації негативних впливів на кліматичні зміни;
  • формування роздільного сортування твердих побутових відходів та їх первинного накопичення;
  • влаштування потужностей для збору, фракційного сортування та організації вторинної переробки відсортованих ТПВ.

Основними перевагами проєкту є:

  1. Запропонована система є комплексним вирішенням проблематики локального забруднення навколишнього природного середовища продукованими ТПВ на території Бережанської та сусідніх сільських громад.
  2. Можливість формування додаткових надходжень від вторинної переробки сировини для здійснення сталого інвестування та підтримки подальшого функціонування системи роздільного збору ТПВ.
  3. Акумуляція сировини, яка не підлягає сортуванню для потреб вторинної переробки та можливість встановлення RDF палива.

Отже, робимо перший крок…
Починаємо з малого — інформування населення та встановлення контейнерів для роздільного збирання сміття.
Звісно, пройде деякий час поки люди звикнуть, але віримо, що скоро це стане нормою і в нашому місті зникнуть неохайні сміттєві майданчики чи стихійні сміттєзвалища.

Почнімо сортувати сміття заради майбуття!!!
Збережемо нашу планету чистою!!!

 

Ірина Соколовська,
викладачка циклової комісії
природничих дисциплін,
учасниця проєкту

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook