Всесвітній день соціальної роботи: «Buen Vivir»
Всесвітній день соціальної роботи: «Buen Vivir»
20 березня 2024 року
У Всесвітній день соціальної роботи науково-педагогічні працівники кафедри соціальної роботи та реабілітації разом із студентами спеціальності «Соціальна робота» звіряли компас із орієнтиром на загальносвітові тенденції у професійній галузі.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0617_2024.jpg)
19 березня 2024 року відбувся І Конгрес соціального лідерства у стінах Національного університету біоресурсів і природокористування України. Уже традиційно усі заходи розпочинаємо із гімну гуманітарно-педагогічного факультету, який гуртує нас у велику і дружню родину.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0688_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0615_2024.jpg)
Із вітальним словом до присутніх звернулася декан факультету Інна Савицька, яка висловила щире захоплення майбутніми соціальними працівниками, адже це люди, які надихають і допомагають робити світ кращим.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0667_2024.jpg)
Інна Миколаївна відзначила дипломами переможців І етапу Всеукраїнської олімпіади із «Соціальної роботи».
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0671_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0658_2024.jpg)
Завідувачка кафедри соціальної роботи та реабілітації Ірина Сопівник привітала студентів із Всесвітнім днем соціальної роботи. Також Ірина Віталіївна згадала студентам історію виникнення цього свята, яке розпочали відзначати ще в 1983 році за ініціативи Міжнародної федерації соціальних працівників, Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи, Міжнародної ради з питань соціального забезпечення. Наголосила, що головним пріоритетом глобальної соціальної роботи на 2024-2026 роки визначено «Буен Вівір: спільне майбутнє для трансформаційних змін». Ірина Віталіївна закликала сьогодні, у Всесвітній день соціальної роботи, кожному згадати про важливість соціального лідерства в нашому житті, а також побажала бути сильними, активними, позитивними і згуртованими, адже тільки такі перемагають усі життєві труднощі.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0626_2024.jpg)
Доцент кафедри соціальної роботи та реабілітації Олександр Прохорчук, ідейний натхненник Конгресу, закликав молодь бути соціальними лідерами у своїх спільнотах, брати активну участь у громадському житті, докладати зусиль до побудови благополучного світу. Олександр Михайлович анонсував новий формат розвитку навичок соціального лідерства у «Школі соціального лідерства». Це сучасний проєкт для студентів спеціальності «Соціальна робота» НУБіП України, які прагнуть стати лідерами. У рамках проекту заплановано проводити майстер-класи, тренінги, вебінари, також організовувати індивідуальні зустрічі з експертами та багато цікаво, де учасники будуть отримувати знання та навички і ставати лідерами громадської думки.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0690_2024.jpg)
З вітальним словом до студентів звернувся здобувач магістерської програми «Соціально-психологічна реабілітація», керівник проєкту «Школа соціального лідера» Олександр Алекссєєв, який привітав усіх присутніх студентів з їхнім першим конгресом: «Сьогодні кожен з Вас може сказати: Я був на конгресі!. І нехай це не Конгрес США, але для соціальних працівників не менш важливий».
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0620_2024.jpg)
Олександр детально зупинився на завданнях проєкту та його етапах, системі заохочення для студентів. Місією Школи соціального лідерства є підтримка амбітної української молоді в прагненні стати агентами соціальних змін, аби втілювати й розвивати їхній лідерський потенціал.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0683_2024.jpg)
Студентська аудиторія значно активізувалася під час вікторини та інтерактивної гри «Не хочу хвалитися, але…», де проявили набуті знання з фаху та отримали приємні подарунки.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0637_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0641_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0651_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0719_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0713_2024.jpg)
Особистим досвідом і професійним розвитком із слухачами ділилися магістри спеціальності «Соціальна робота», які вже встигли засвідчити власну компетентність і обізнаність у галузі соціальної роботи. Зокрема, магістрантка Влада Косяченко мотивувала студентів сумлінно навчатись, працювати над собою, вдосконалюватись. Закликала не зважаючи на страх чи невпевненість крокувати вперед, професійно розвиватись та бути лідером!
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0733_2024.jpg)
До роботи Конгресу долучилися також роботодавці – представники дитячого оздоровчого табору «Чайка» та HR-менеджменту регіону «Центр» мережі торгівельних центрів «Сільпо» м. Києва, які провели «Ярмарку вакансій», запросили студентів до співпраці та кар’єрного розвитку.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0796_2024.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0799_2024.jpg)
Соціальне лідерство не обмежується лише професійною діяльністю. Кожен з нас може стати соціальним лідером у своєму оточенні. Спільно з іншими можемо змінити ставлення до проблем соціальної справедливості, підтримати тих, хто потребує допомоги, та впливати на прийняття рішень, спрямованих на поліпшення умов життя нашої спільноти.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u188/dsc_0653_2024.jpg)
Каріна ВЛАСЕНКО,
старший викладач
кафедри соціальної роботи та реабілітації
старший викладач
кафедри соціальної роботи та реабілітації