Наукові дослідження НПП кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності з учнями гімназії

1 березня 2024 року

  Співробітники кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності факультету захисту рослин, біотехнологій та екології проводячи профорієнтаційні заходи знайомляться з учнями, серед яких є цілеспрямовані, розумні, амбіційні учні, які хочуть спробувати себе у ролі дослідників. Саме тому, цьогоріч було впроваджено практику наукового керівництва науковими роботами учнів на рівні ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення Малої академії наук України.
  Мала академія наук України — це всеукраїнська організація, яка займається популяризацією наукових досліджень та проводить олімпіади й конкурси для учнів. Отож, написання своєї науково-дослідної роботи стимулює учнів поглиблено вивчати наукові проблематики, розвивати потрібні навички креативності, вміння виступати на публіці та використовувати спеціалізовані терміни для пояснення досліджуваних об’єктів, явищ і процесів.
  На кафедрі загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності учні писали наукові роботи з екології, за 2023-2024 н.р. написано 2 роботи, а саме «Вплив залишків пестидів на сільськогосподарських полях на здоров’я людини» — виконала Софія Турі, учениця 10 класу гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка м. Києва, «Поширення порід дерев, що очищають повітря у місті Києві» — виконала Юліана Бутилюк, учениця 10 класу Гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка м. Києва), науковий керівник — старший викладач Анна Сальнікова

 

  Софія Турі зайняла ІІІ місце ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення Малої академії наук України у відділенні «Екологія та аграрні науки», секція «Охорона довкілля та раціональне природокористування». «Своєю науково-дослідницькою роботою, я волію донести суспільству, що використання хімічних засобів таких, як пестициди, мають як позитивні риси (для економіки), так і негативні (проблеми їх міграції у довкіллі), що людству слід звернути на це увагу, а спеціалістам – ретельно вивчити особливості та механізми впливу пестицидів на довкілля та живі організми, переглянути і внести корективи у законодавчу документацію з цього приводу з метою запобігання та мінімізації шкідливих наслідків від їх застосування. Мені дуже імпонує думка Джорджа Бернарда Шоу: “Життя полягає не в тому, щоб знайти себе. Життя полягає в тому, щоб створити себе”, з якою я цілком згодна. Тому, я намагаюся приділяти багато часу на саморозвиток, розширення власного кругозору, пробувати щось нове. Переконана, що саме це найкращий шлях, аби усвідомити, що саме мені найбільше припадає до душі», — ділиться Софія Турі.

  Юліана Бутилюк ІІІ місце ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення Малої академії наук України у відділенні «Екологія та аграрні науки», секція «Екологія». «За статистичними даними у великих містах значно погіршився стан повітря, у яких фіксується збільшення викидів транспорту та промислових об’єктів шкідливих речовин, що негативно впливає на комфорт, здоров'я та безпеку мешканців міста, а також погіршує екологічну ситуацію в цілому. Прогулюючись Києвом я почала звертати увагу на дерева, і зрозуміла що тільки декілька видів обирають для висадки над тротуаром. Я зацікавилася, чому саме вони? Вибравши цю тему та дізнавшись детальніше про їх особливості; властивості, через які вони здатні очищати повітря й властивості, через які вони виживають при забрудненому повітрі та майже без догляду людини», — говорить Юліана Бутилюк.

 

  Під час підготовки наукових робіт учні здобули навички роботи у наукових лабораторіях, опрацювання наукової літератури, правила оформлення та складання наукового тексту. Така цікава й захоплива робота допомагає краще засвоювати теоретичних матеріал, який вивчають у школі та практично його використовувати.
  Наступного року будемо раді підтримати більше активних учнів, що братимуть участь у підготовці та захисті наукових робіт на базі НУБіП України факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності!


Алла Клепко,
завідувач кафедри загальної екології, радіобіології та БЖД

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook