Людмила Протосавіцька успішно розпочала цикл відкритих лекцій кафедри ТІДП у весняному семестрі 2023/2024 н.р.

18 лютого 2024 року

Новий семестр – новий цикл відкритих лекцій. У весняному семестрі 2023/2024 н.р. кафедра теорії та історії держави і права анонсувала три. Розпочала його Людмила Протосавіцька лекцією «Цінність правового регулювання», яку прочитала 16 лютого 2024 року прочитала  для студентів 2 курсу факультету інформаційних технологій спеціальностей «Економічна кібернетика» та «Цифрова економіка» в рамках навчальної дисципліни  «Правова культура особистості».

 

Щоб з’ясувати цінність правового регулювання дуже важливо засвоїти такі питання, як: «Що таке право?», «Які його ознаки?», «Чим воно відрізняється від інших регуляторів поведінки людей у суспільстві?», «Що таке законодавство і яка його структура?» тощо.

Найбільше питань і жвавих коментарів викликало питання, що стосувалося поділу права на галузі. Як засвідчує тривалий досвід викладання цієї навчальної компоненти, у студентів завжди спостерігається підвищений інтерес, коли мова заходить про різні галузі права. Але Людмила Протосавіцька пояснила здобувачам освіти, що високий рівень їх правової культури пов’язаний також із чітким розумінням ними своїх прав та обов’язків. І кожна із галузей права буде мати свої нюанси при їх реалізації. Також було наголошено, що порушення приписів правових норм завжди тягне негативну реакцію з боку держави у вигляді юридичної відповідальності. І пояснення на кшталт «я не знав/ла» розіб’ється об правову аксіому «незнання закону не звільняє від відповідальності». Відповідати доведеться.

 

Лекція пройшла в досить дружній атмосфері. Лекційний матеріал подавався за допомогою презентації із використання технічних засобів та засобів унаочнення. Приємно відзначити, що викладачі кафедри фізики допомогли Людмилі Протосавіцькій із подоланням технічних труднощів, і лекцію було проведено на належному рівні. Приємно відчувати таку дружню підтримку з боку колег з кафедри фізики. Тож хочеться подякувати Віталію Чорнію та В. Потіщуку за чуйність і людяність.

Відкриту лекцію Людмили Протосавіцької відвідали не лише студенти, а й колеги з кафедри, які високо оцінили рівень її проведення.

 

І уже 19 лютого я запрошую усіх на відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Теорія держави і права» для студентів 1 курсу юридичного факультету, яка пройде у змішаному форматі Blended Learning (приєднатися).

 

  

 

Віра Качур,

завідувачка кафедри теорії та історії держави і права

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook