Аспіранти АБФ на шляху до наукової мрії

28 червня 2023 року
      27 червня 2023 р. на базі ТОВ «Біотех ЛТД» (с. Городище, Бориспільський район, Київська область) розпочала роботу комісія агробіологічного факультету з перевірки ведення польових та лабораторних дослідів здобувачами вищої освіти ступеня доктора філософії Національного університету біоресурсів і природокористування України.
     НПП агробіологічного факультету є керівниками 82 здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії очної і заочної форм навчання, а базами досліджень є понад 10 наукових та виробничих установ.
     ТОВ «Біотех» ЛТД — одне з найвідоміших господарств України в сфері професійного картоплярства та сільськогосподарського виробництва. «Біотех ЛТД» – альянс науки та досвіду, що працює на аграрному ринку України 19 років. Наукове підґрунтя, багаторічний досвід, впровадження сучасних технологій, наявність висококваліфікованих працівників дозволяють проводити сучасні наукові дослідження на базі компанії.

     Наукова комісія у складі декана АБФ Оксани Тонхи, директора НДІ рослинництва та грунтознавства Дмитра Літвінова, завідувачів кафедр, професорів та доцентів перевірила стан виконання наукових досліджень та ведення первинної документації із додержанням відповідних правил (своєчасність ведення записів, повнота відомостей про дослід, однотипність записів протягом вегетаційного періоду за роками, достовірність даних) та їх відповідності до технічних завдань, планів науково-дослідних робіт та робочих програм здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії.

      Першим представив свої досліди аспірант Олег Тонха, який займається темою рівномірності розподілу добрив. Вручну імітовані варіанти різного відсотку нерівномірності, детальне локальне вивчення показників ґрунту – трудомісткі нетрадиційні дослідження, які є експериментальною частиною пошуку шляхів удосконалення технологій вирощування пшениці озимої.

    Другим представляв закладений дослід із вивчення фертигації картоплі столової форсфорними і калійними добривами аспірант Олександр Кудря. Олександр щойно вступив до аспірантури, але останніми роками займається сучасними технологіями вирощування картоплі, й зарання готувався до своїх наукових досліджень в аспірантурі.

 

      Крім досліду, комісії представили повний технологічний цикл отримання посадкового матеріалу картоплі – від лабораторій in-vitro до полів-розсадників. Колекційні поля вивчення продуктивності в умовах господарства вітчизняних і зарубіжних сортів картоплі, систем удобрення, засобів захисту. А ще – система крапельного поливу, впроваджена в господарстві останніми роками. Такий алгоритм технології – від вирощування клітин у стерильних лабораторіях до кліматичних приміщень для зберігання продукції – унаочнення наукового й господарського підходу керівника господарства академіка Анатолія Бикіна.    

 
    Наступним представив закладені досліди аспірант Євгеній Іваницький, випускник 2022 року, який мріяв продовжити займатися темою дистанційного моніторингу фітоценозів пшениці озимої, пошуком оптимальних систем фоліарного внесення добрив залежно від інтенсивності вегетації.
     У процесі обговорення та дискусій виконавці показали високий рівень знань та зацікавленість в успішній реалізації усіх поставлених наукових завдань. 

 

      Після огляду дослідних полів колектив науковців ознайомився з виробничими потужностями, обговорювали різні науково-практичні питання. Втома не відчувалася, бо по завершенню всі дійшли одного висновку - було приємно зібратися разом у таких умовах, обмінятися думками, а головне – побути в сучасному інноваційному господарстві.
Комісія роботу завершила, а аспіранти пішли … ні, не відпочивати … відбирати зразки. Агрономічна аспірантура – це, насамперед, дослідження в полі…
 
  І ця праця проросте новими технологічними підходами, вищими врожаями, якіснішою продукцією. Заради вітчизняної науки, заради людства.
 
Наталія Пасічник, доцент кафедри агрохімії та якості
продукції рослиннцитва ім. О. І. Душечкіна
 
Юлія Дмитренко, секретар комісії, доцент кафедри
генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О.Зеленського
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook