«Землевпорядна» прогулянка вулицями стародавнього Києва

5 травня 2023 року
  Навчальний процес на факультеті землевпорядкування НУБіП України – це не тільки лекційні курси та практичні заняття, а й цікава неформальна освіта. А тому 3 травня 2023 року завідувач кафедри землевпорядного проектування, професор Андрій Мартин провів для студентів чергову «землевпорядну» екскурсію вулицями стародавнього Києва.

  Прогулянка історичним центром столиці України у супроводі знавця історії землеустрою стає важливою складовою професійної підготовки майбутніх землевпорядників. Адже студенти можуть дізнатися не просто про історію розвитку давнього міста, а й про те, як змінювалися вимоги до планування та використання міських земель, які фактори впливали на формування земельних відносин, обмеження у землекористуванні, як місто розвивається та розбудовується сьогодні.

  Під час екскурсії, що розпочалася у Золотоворітському сквері, а закінчилася біля фундаменту Десятинної церкви, майбутні землевпорядники змогли дізналися десятки професійних цікавинок: як земельна ділянка може одночасно належати до трьох категорій земель? Де понад сторіччя тому знаходилася Київська губернська креслярня – «кадастровий центр» того часу? Як високо поширюються право власності на забудовану ділянку? Чому і як формуються пам’яткоохоронні обмеження у використанні земель? Навіщо і як здійснюється геодезичний моніторинг за деформаціями дзвіниці Софії Київської та Андріївської церкви? Як гетьман Богдан Хмельницький власноруч посвідчував права на земельні ділянки та які методи використовувалися для розподілу землі за козацької доби? Чому топоніміка важлива для людського суспільства і звідки походять назви київських пагорбів? Чи може вони, все ж таки, гори? Де мав би пройти київський «нульовий меридіан»? Та багато-багато інших питань…

 

 

  Окрім фахових знань, студенти землевпорядного факультету змогли дізнатися, де жив і як склалося життя архітектора Дмитра Дяченка, за проєктом якого корпус, в якому вони навчаються, а також цікаві факти про вулиці історичного центру столиці України.
  Професійні екскурсії допомагають студентам "закохатися" у свою майбутню професію, збагнути її важливість для суспільства та економіки, зрозуміти як фахові дисципліни, такі як геодезія, картографія та землеустрій, взаємодіють між собою та як їх знання можуть бути застосовані у регулюванні майнових відносин, просторовому плануванні, охороні культурної та археологічної спадщини, збереженні природного середовища тощо.
  Незважаючи на те, що «фінальним акордом» екскурсії стали звуки сирен чергової повітряної тривоги, майбутні землевпорядники та геодезисти завершили її з незабутніми враженнями та новими цікавими знаннями.

 

Людмила Гунько,
доцент кафедри землевпорядного проектування

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook