Навчальні практики здобувачів освітньої програми «Агрономія»

19 квітня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Із 3 по 14 квітня студенти 3 курсу спеціальності «Агрономія» проходили навчальну практику з овочівництва та плодівництва на Носівській селекційно-дослідний станції МІП ім. В.М. Ремесла НААН України. Керівниками практики були заступник директора з наукової роботи Носівської СДС Олександр Буняк та завідувач лабораторією селекції і насінництва багаторічних і бобових трав Носівської СДС Анатолій Боженко.

На початку практики ми дізналися історію дослідної станції, її напрямки роботи та досягнення в галузі селекції та насінництва. Цікавим для нас був огляд селекційних лабораторій, де проходить аналіз та добирається до сівби селекційний матеріал різних сільськогосподарських культур (вівса, ячменю, тритикале, пшениці, конюшини та ін.). Також відвідали насіннєву лабораторію де перевіряється на відповідність посівним якостям насіння (визначається чистота, енергія та схожість).

Перший тиждень практики пройшов безпосередньо на базі плодового саду станції. На практичних заняттях ми засвоїли способи розміщення плодових дерев у саду, види і техніку обрізки та взяли участь в цьому процесі. Спробували на практиці проводити підготовку живців та проводити щеплення кісточкових дерев. Оглянули маточник насіннєвих підщеп, які використовуються для формування саджанців.

Під час другого тижня у нас проходила практика з овочівництва. На ній ми ознайомились з способами зберігання зерна, технологічними процесами передпосівного обробітку ґрунту, технікою для очистки насіння від домішок, та спеціальною селекційною технікою для сівби ділянок, на яких вивчають вихідний матеріал. Прийняли безпосередню участь у розбивці селекційного, конкурсного розсадників, та розсаднику вихідного матеріалу. Ознайомилися з сівалками точного висіву які використовуються на станції та навчилися встановлювати вагову норму висіву для різних культур. А також спробували себе в ролі справжніх агрономів, які з натхненням взялися за сівбу кормових культур у розсадниках, які ми самі підготовлювали (розмічали). Також оглянули поля де вирощують озимі культури (пшениця, жито, тритикале), та визначали фенологічну фазу розвитку цих культур.

Дякуємо за змістовну і корисну програму навчальних практик!

Яна Андрющенко, староста групи БАгр 201
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook