Викладачі та аспіранти кафедри відвідали гостьову лекцію про сучасні стандарти підготовки наукової статті

28 лютого 2023 року

     

Наукова стаття разом та доповідь на конференції є головними формами викладення результатів дисертаційного дослідження під час навчання в аспірантурі. Якісна наукова стаття повинна відповідати сучасним вимогам щодо внутрішнього змісту і зовнішнього оформлення.
З метою покращення своїх навичок у написанні наукових текстів, успішної підготовки наукових статей 28 лютого викладачі та аспіранти кафедри міжнародних відносин і суспільних наук відвідали відкриту лекцію на тему: «Сучаснi стандарти підготовки наукової статті: поради щодо написання, оформлення та проходження рецензування». Лектор, старший дослідник Інституту паразитології Словацької академії наук (м. Кошице, Словаччина), доктор габілітований доктор в галузі наук про життя та здоров'я Університету Сорбони (Париж, Франція), Володимир Леонідович САРАБЄЄВ, поділився актуальною інформацією про головні структурні елементи наукової статті, поширені помилки авторів, оформлення списку літератури тощо.

     

Так, було важливо дізнатись, що у своїх наукових роботах слід уникати таких помилок, як довгі назви, перенасичення тексту термінами, складні і довгі речення тощо. Важливим правилом написання наукової статті є дотримання «концепції червоної стрічки», що полягає у взаємозв’язку всіх структурних елементів роботи від назви до списку літератури. Кожна змістовна частина повинна відповідати меті наукової роботи і слугувати підтвердженню висунутих автором гіпотез.

     

Окрім того, ми дізнались про прийоми підготовки якісної анотації, отримали корисні посилання щодо перекладу текстів і оформлення посилань, обговорили питання рецензування статей.

               

Подібні заходи допомагають у вирішенні багатьох питань, надають практичні та корисні поради, полегшують наукову діяльність під час навчання в аспірантурі.

 

 

Євгенія Шевцова,
аспірантка кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook